ŞEHİTKAMİL'DE SPORCULUKTAN ANTRENÖRLÜĞE

BASKETBOL FEDERASYONU HEYETİNDEN ŞEHİTKAMİL’E TEŞEKKÜR

Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanlığı’nın yurtiçi faaliyet programında yer alan 1. Kademe (E Kategorisi) antrenörlük kursu Şehitkamil Belediyesi’nin ev sahipliğinde Atatürk Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Antrenörlük Kursu ile ilgili bilgiler veren TBF Eğitim Kurulu üyesi ve Milli Antrenör Ferhat Erdem, Şehitkamil Belediyesi gibi paydaş bir kurumla eğitim faaliyeti düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Erdem, “Federasyon eğitim kurulumuz yıl boyunca ülkemizin farklı bölgelerinde çeşitli kademelerde antrenörlük kursları icra ediyor. Bu faaliyetlerden birini her yıl Gaziantep’te Şehitkamil Belediyemiz ile birlikte icra ediyoruz. Kurumlar arası işbirliği kursun koordinasyonu açısından çok önemli ve Şehitkamil Belediyemiz de her açıdan çok önemli bir paydaşımız. Antrenörlük kursunun başladığı günden bu zamana kadar her şey kusursuz şekilde icra ediliyor. Gaziantep ve Türk sporuna yapmış oldukları büyük katkı ve verdikleri destekten dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu nezdinde tüm Şehitkamil Belediyesi çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

SPOR HAYATIMIZ BOYUNCA ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ HEP YANIMIZDA OLDU

Şehitkamil Belediyesi’nin organize ettiği basketbol spor okullarında eğitim gördükten sonra uzun dönem yeşil-siyahlı kulübün formasını terleten potanın dev adamları ve perileri şimdi de Şehitkamil Belediyesi’nin destekleri ile teknik adam olma yolunda ilerliyor. Basketbol antrenörlük kursuna katılan eğitmen adaylarından Hacı Kömürcü, “Şehitkamil Belediye Spor Kulübü formasını gururla taşıyıp antrenmanlarımızı gerçekleştirdiğimiz tesiste bu kez bir antrenör adayı olmak gerçekten onur verici. Şehitkamil Belediyemiz, spor hayatım boyunca hep yanımda oldu. Spora olan ilgim sayesinde lisans eğitimimi tamamladım. Şimdi ise Şehitkamil Belediyemizin destekleriyle açılan kursta antrenör adayayım ümit ediyorum ki bu kursu başarıyla tamamlar ve Gaziantep’e bir basketbol branşı eğitimcisi olarak hizmet ederim”  şeklinde konuştu.

 

ANTRENÖR OLMAK İSTİYORUM

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü altyapısından yetişerek kursa katılan bir başka antrenör adayı Berna Büşra Kıykım ise şunları söyledi:

“Şehitkamil Belediyesi’nin organize ettiği basketbol spor okullarında basketbol öğrendim. Daha sonraki süreçte de genç yaşıma rağmen oyunculuk, hakemlik gibi görevlerde bulundum.  Şimdi de antrenör olmak istiyorum. Tüm bu süreçler boyunca Şehitkamil Belediyemizin bana ve takım arkadaşlarıma çok büyük desteği oldu. Ben bu nedenlerden dolayı Sayın Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum.”