ŞEHİTKAMİL'DEN BASKETBOLA TAM DESTEK

ŞEHİTKAMİL POTADA İKİ FARKLI ORGANİZASYONA EV SAHİLİĞİ YAPIYOR

Potada aynı anda iki farklı organizasyona başarıyla ev sahipliği yapan Şehitkamil Belediyesi’nde birçok farklı sportif organizasyonun gerçekleştirildiği Atatürk Kültür ve Spor Merkezi, adeta bir basketbol üssü gibi çalışıyor. 6 farklı spor kulübünden 120’yi aşkın lisanslı sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Basketbol Bahar Kupası organizasyonu içerisinde aynı zamanda Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanlığınca ‘Ulusal Hakem Kampı’ gerçekleştiriliyor.

 

SPORA VERİLEN DESTEK TAKDİRE ŞAYAN

Şehitkamil Belediyesi, Türkiye Basketbol Federasyonu ve Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen Basketbol Bahar Kupası ve Ulusal Hakem Kampı’na katılan TBF Merkez Hakem Kurlu Eğitim Koordinatörü ve FİBA Hakemi Recep Ankaralı, Şehitkamil Belediyesi’nin basketbol branşı başta olmak üzere tüm spor dallarına vermiş olduğu desteğin takdire şayan olduğunu söyledi. Ankaralı, “Federasyon il temsilciliğimizin kurumlar arası işbirliği ile organize ettiği Kulüpler Arası Basketbol Bahar Kupası’nda aynı zamanda bölge genelindeki klasman adayı hakemlerimizin katılımı ile Hakem Eğitim Kampı’nı icra ediyoruz. Şehitkamil Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu iki organizasyon, basketbol branşı adına memnuniyet verici. Eğitimler esnasında Şehitkamil Belediyemizin sportif faaliyetlerini dinleme ve inceleme fırsatı elde ettik. Yapılan çalışmalar takdire şayan. Ben, federasyonumuz adına Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve değerli çalışma arkadaşlarına bu vesile ile teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

HEP BİRLİKTE BASKETBOLUN GELİŞİMİ ADINA ÇALIŞIYORUZ

Kulüpler Arası Basketbol Bahar Kupası ve Hakem Kampı organizasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TBF Gaziantep İl Temsilcisi Güven Alkoçak,  kurumlar arası işbirliği ile basketbol branşının il ve ülke genelinde daha da gelişmesi adına çaba sarf ettiklerini belirtti. Alkoçak, “İlimiz, Şehitkamil Belediyemizin ev sahipliğinde iki güzide basketbol organizasyonuna ev sahipliği yapıyor. Organizasyona katkı koyan tüm kurumların ortak amacı ilimizde ve ülkemizde basketbol branşının her anlamda gelişmesine katkı sağlamak. Ben yıl içerisinde desteklerini bizlerden bir an olsun esirgemeyen Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na camiam adına teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Federasyon heyeti, basketbol branşında yapmış oldukları başarılı çalışmalardan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret ederek teşekkür plaketi takdim etti.