ŞEHİTKAMİL'DEN BATIKENT MAHALLESİ'NE MODERN PARK

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


VATANDAŞLAR İÇİN GÜVENLİ YAŞAM ALANI

Son dönemde yapılan en büyük park çalışmalarından birini yaptıklarını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; “Yaklaşık yirmi beş dönümlük bir arazide çalışma yapıyoruz.  Bu aks üzerinde yine Gaziantep’te ilkleri gerçekleştiriyoruz. Daha önce yapılmış parklardaki trafoları yerin altına almıştık. Burada da bulunan beş tane trafoyu yerin altına alarak elektrik direklerini yerin altına alıyoruz. Tedaş’la birlikte koordineli çalışarak bu bölgenin yirmi beş dönümlük alanın tamamında havai hatları yerin altına alarak vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamamız gerekiyor” dedi.

SENE SONUNDA VATANDAŞLARIN HİZMETİNDE

Parkın yapımında kullanılan malzemelerin tamamıyla doğal olduğunu belirten Başkan Fadıloğlu; “Parkın etrafında yürüyüş parkurları, dinlenme alanları, pergoleler, çocuk oyun grupları, gölgeliklerden oluşan, çok nitelikli bir parkı yakın zamanda milletimizin hizmetine sunacağız. Burada yapılan projelerin hepsi yine kendi ekibimize ait. Otomatik sulama sistemleri ile gölgelikleri ile yetiştirilmiş özel bitkileri ile sanki burada 3-4 yıldır park varmış gibi bir alanı vatandaşlarımıza sunacağız. Dülük Tabiat Parkında kullanılan sistemi burada da uygulayacağız. Yetişmiş bitkileri buraya yerleştirerek tamamıyla hazır hale gelecek. Sene sonunda burası bitmiş olacak. Vatandaşlarımız ise bahar aylarında buranın tadını çıkaracaklar” dedi.

BÜYÜK BİR ALANDA YEŞİL ALAN VE PARK ÇALIŞMASI YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİ

Şehitkamil Belediyesinin böylesine kapsamlı bir park yapmasından oldukça memnuniyet duyan vatandaşlar; “ Batıkent mahallesine böylesine bir park çok gerekliydi. Özellikle çocuklarımız oynayacak, güzel vakit geçirecek bir yerin sıkıntısını yaşıyordu. Burası oldukça geniş bir alan. Belediyemizin bu alanı komple park ve yeşil alan için ayırması bizi memnun etti. Ailece gelip güvenli ve huzurlu bir ortamda vakit geçireceğimiz bir yer olacak. Belediyemizin diğer park alanlarında yaptığı çalışmaları göz önüne aldığımızda burasının da çok güzel ve modern olacağından hiç şüphemiz yok. Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dediler.