ŞEHİTKAMİL'DEN EĞİTİM ALANINDA DEV YATIRIM

HİZMETLERİN İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM

Toplu açılış töreninde konuşan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

 

Göreve geldiğimiz 3 yıldan beridir Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nun şahsında tüm çalışanları ilçemizin eğitim ve kültür hayatına, sosyal hayatına, bizi devamlı seçsinler diye değil, bunu hasbi olarak Allah razısı için yerine getirdiğine ben şahidim. Bütün Şehitkamil ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız adına huzurlarınızda Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ediyoruz. Bu tür hizmetlerin istikrarlı bir şekilde devam etmesini temenni ediyorum. Birazdan açacağımız Beykent Prof. Dr. Necmettin Erbakan Sosyal Tesisi Gençlik Kütüphanemiz ile birlikte ilçemiz genelinde kurulan 20 kütüphanemizin tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

BİZLER, ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Törende konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şunları söyledi:

 

“Şehitkamil Belediyesi olarak eğitime katkı vermek adına göreve geldiğimiz andan itibaren okul öncesinden başlayıp açık öğretimden üniversite eğitimi alan arkadaşlarımıza kadar her kademede eğitime desteği devam ettiriyoruz. Bu çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Ali Yerlikaya olmak üzere tüm Milli Eğitim Bakanlığı camiamıza, Diyanet İşleri Başkanlığı camiamıza yürekten teşekkür ediyorum. Geçmiş dönemlerde belediyeler tarafından devam ettirilen etüt merkezleri vardı. Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte bu yerlere yeni bir fonksiyon vermemiz gerekiyordu. Okul müdürleri ile istişarelerimiz neticesinde bu şekildeki alanların etüt merkezleri değil de çocukların rahat ortamlarda ders çalışabilecekleri alanlar oluşturulması talep edildi. Diğer taraftan bilgisayarlarla daha fazla bilgiye erişebilecekleri alanların, bir diğer taraftan da mini kütüphanelerin oluşturulması noktasında talep geldi. Bu talepler doğrultusunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile yapılan bir protokol çerçevesinde şu an itibariyle 20 mahallede bu hizmeti vereceğiz. Bugün açılışını gerçekleştirecek olduğumuz Beykent Prof. Dr. Necmettin Erbakan Sosyal Tesisi Gençlik Kütüphanesinde şu anda yaklaşık 510 öğrencimiz faaliyetlerini devam ettiriyor. Kütüphanemizden günlük ortalama 120 öğrencimiz faydalanıyor. Mevcut kütüphanemizde 5 bine yakın kitabımız var. Bunun yanı sıra kütüphanenin içerisinde 19 bilgisayar var. Çocuklarımız, gerektiğinde ücretsiz çıktı alabilecekler. Tabi çocuklarımızın sürekli ders çalışmaması için dinlenebilecekleri alanlar elde etmek adına satranç, masa tenisi oynayabilecekleri alanlar oluşturduk. Amacımız; bizden sonraki nesillerin, yavrularımızın daha nitelikli bireyler olarak yetişmeleridir. Bizler, elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. İnşallah bizden sonraki nesiller daha yaşanabilir bir Gaziantep’te daha yaşanabilir bir Türkiye’de yaşarlar.”

 

AÇILIŞI YAPILAN KÜTÜPHANELER

29 Ekim Gençlik Kütüphanesi, Abdulkadir Aksu Gençlik Kütüphanesi, Aktoprak Gençlik Kütüphanesi, Aydınlar Gençlik Kütüphanesi, Başak Konutları Gençlik Kütüphanesi, Bedri İncetahtacı Gençlik Kütüphanesi, Bosna Hersek Gençlik Kütüphanesi, Eyüp Sultan Gençlik Kütüphanesi, Karacaoğlan Gençlik Kütüphanesi, Kocatepe Gençlik Kütüphanesi, Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kütüphanesi, Mütercim Asım Gençlik Kütüphanesi, Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Kütüphanesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Gençlik Kütüphanesi, Onat Kutlar Gençlik Kütüphanesi, Pirsultan Gençlik Kütüphanesi, Seyrantepe Gençlik Kütüphanesi, Şirinevler Gençlik Kütüphanesi, Yeşilova Gençlik Kütüphanesi, Zeytinli Gençlik Kütüphanesi.