ŞEHİTKAMİL'DEN POTADA BÜYÜK BAŞARI

YEŞİL – SİYAHLI KULÜPTE BASKETBOL ALT YAPISINA BÜYÜK ÖNEM VERİLİYOR

Türkiye Basketbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliğinin organize ettiği 2015 -2016 Sezonu Basketbol Alt Yapı Liglerinde Genç Kızlar ve Yıldız Kızlar Kategorilerinde Şampiyonluğunu ilan ederek TBF Merkez Güney Bölge Şampiyonalarında  Gaziantep’i temsil etme hakkı elde eden yeşil – siyahlı kulüpte, potanın dev adamları da normal sezonu başarıyla tamamlayarak dörtlü finallere katılmaya hak kazandı. Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Basketbol Alt Yapı Koordinatörü Bülent Erdoğan, Şehitkamil Belediye Spor Kulübünde basketbol branşı alt yapısına büyük önem verildiğini,  uzun emekler ve önemli yatırımlar neticesinde sürdürülebilir başarılar elde edildiğini belirtti.

 

DOĞRU YATIRIMLARLA SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARILAR ELDE EDİLİYOR

Yeşil- siyahlı kulübün tecrübeli antrenörü Erdoğan, 2015 -2016 Sezonu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “ Şehitkamil Belediye Spor Kulübünde, basketbol alt yapısına büyük önem veriliyor.  Bu nedenle uzun soluklu,  doğru yatırımlarla sürdürülebilir başarılar elde ediliyor. Bu sezon yeşil – siyahlı kulübümüzün parke üzerinde sergilediği performans bunun en güzel örneği. Başarılı bir teknik ekibe ve umut vaat eden bir oyuncu portföyüne sahibiz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’nun ve kulüp yönetimimizin bizlere verdiği büyük destekle İlerleyen yıllarda başarı grafiğimizi daha da yukarıya taşımak adına çalışmalarımızı hızla  sürdüreceğiz” İfadelerini kullandı.

 

BÖLGE ŞAMPİYONASINDA İLİMİZİ TEMSİL EDECEKLER

 

Şehitkamil Belediye Spor Kulübünde,  potanın perileri, elde ettikleri il şampiyonluklarının ardından Bölge Şampiyonası hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. 15-19 Mart 2016 Tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek Genç Kızlar 4. Grup Bölge Şampiyonasında ve 08- 12 Mart Tarihlerinde Osmaniye ilinde düzenlenecek Yıldız Kızlar 4. Grup Bölge Şampiyonasında ilimizi temsil edecek yeşil – siyahlı şampiyon sporcular bu şampiyonalardan başarıyla ayrılarak Türkiye Basketbol Federasyonun en prestijli organizasyonlarından biri olan Anadolu Şampiyonasına katılmayı istiyorlar.