ŞEHİTKAMİL'DEN POTADA COŞKULU AÇILIŞ

400’Ü AŞKIN SPORCU PARKE ÜZERİNDE ŞAMPİYONLUK İÇİN TER DÖKECEK   

Cumhuriyetin Kuruluşunun 91. Yıl dönümü ve Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediye Başkanlığınca düzenlenen 2014 Basketbol Cumhuriyet Kupasında Erkekler Kategorisinde 9 Bayanlar Kategorisinde ise 8 okul basketbol takımı şampiyonluk kupası için mücadele edecek. Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenen Basketbol Cumhuriyet Kupası Açılış Seremonisinde, Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Türkiye Basketbol Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Güven Alkoçakla birlikte çok sayıda sporcu velisi,  antrenör ve hakem potanın perileri ve dev adamlarını yalnız bırakmadı.  22 Ekim 2014 tarihine kadar devam edecek olan Şehitkamil Belediyesi Basketbol Cumhuriyet Kupasında şampiyonlar yapılacak 36 resmi müsabakanın ardından belirlenecek. 

 

CUMHURİYET BAYRAMINI ÇOŞKUYLA KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Şehitkamil Belediyesi Basketbol Cumhuriyet Kupası Açılış Töreninde konuşma yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Cumhuriyetin kuruluşunun 91. Yılını düzenleyecekleri birbirinden farklı ve renkli etkinliklerle coşkuyla kutlayacaklarını belirtti. Başkan Fadıloğlu, konuşmasında, “ Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 91. Yıl dönümü ve Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlediğimiz Basketbol Cumhuriyet Kupasında siz değerli sporcular, antrenörler ve hakem arkadaşlarımla bir arada olmanın ve Cumhuriyet coşkusunun sizlerle paylaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Cumhuriyet Bayramı etkinliklerimiz Gaziantep’e özgü Peçiç turnuvasıyla başladı ve bu gün Basketbol Turnuvasıyla devam ediyor. Etkinliklerimiz 29 Ekim Cumhuriyet bayramının olduğu güne kadar satranç turnuvası, Fener Alayı ve buna  benzer etkinliklerle devam edecek. Ben bu turnuvada yer alan tüm sporcularımızı, antrenörleri, maçları yönetecek olan değerli hakemlerimizi şimdiden kutluyorum. Organizasyonların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Turnuvanın ruhuna uygun bir şekilde fair play çerçevesinde tamamlanmasını arzu ediyorum” Şeklinde konuştu.

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, konuşmasının ardından kurumlar arası iş birliği çerçevesinde düzenlenen basketbol turnuvalarından dolayı Türkiye Basketbol Federasyonu adına il temsilcisi Güven Alkoçak’ı tebrik ederek, hakem ve antrenör eğitiminde kullanılmak üzere projeksiyon cihazı armağan etti.

 

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNDEN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Şehitkamil Belediyesi Basketbol Cumhuriyet Kupasına katılan okulların beden eğitimi öğretmenleri düzenlenen sportif organizasyonlardan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerini ilettiler. Beden eğitimi öğretmenleri adına söz alan Adnan AŞ. Orta okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Rıfat Karataş, “ Sporcularımız,  geçmiş yıllardan bu yana eğitim  - öğretim yılı içerisinde Şehitkamil Belediye Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu turnuvalarda spor yapma, müsabakalara katılma fırsatı elde ediyorlar. Yine okullarımız bu organizasyonlarda Şehitkamil Belediyemizden ciddi bir malzeme ve sportif ekipman desteği alıyor. Ben bu nedenlerden dolayı turnuvaya iştirak eden tüm öğretmenlerimiz ve sporcularımız adına Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu ve kıymetli ekibine teşekkürlerimi iletmek istiyorum ifadelerini kullandı