ŞEHİTKAMİL'DEN POTADA MUHTEŞEM SEZON AÇILIŞI

BASKETBOL BRANŞINDA BAŞARILI ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Basketbol branşında geçmiş dönemde yaptığı başarılı organizasyon ve müsabık takımlarının elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren Şehitkamil Belediyesinde potaya olan destek büyüyerek devam ediyor. Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenen 2016 -2017 Sezonu Basketbol Branşı Spor Lansman Töreni’ne katılan Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, basketbol branşında başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Tören esnasında sporculara seslenen Başkan Yardımcısı Özkeçeci, “2016 -2017 basketbol altyapı sezonunu liglerde faaliyet gösterecek tüm kulüplerimiz, sporcularımız, antrenör, idareci ve hakemlerimiz için sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ediyorum. Şehitkamil Belediyemizin destekleriyle bu sezon parke üzerinde 10 müsabık takımımız yer alacak. Her zaman olduğu gibi en önemli amacımız; sporcularımızın her alanda gelişimi ve olumlu anlamda değişimleri. Özellikle akademik başarıya çok önem veriyoruz. Sporcu kardeşlerimize her zaman fair play içerisinde mücadele etmelerini öneriyor, eğitmen ve antrenör arkadaşlarımızdan ise bunun takipçisi olmalarını arzu ediyoruz. Ümit ediyorum ki ekiplerimiz ulusal platformda da her yıl olduğu gibi bu sezonda ilimizi başarıyla temsil ederler”  ifadelerini kullandı.

 

SPORCULARIMIZIN GELİŞİMİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Kısa bir süre sonra start alacak 2016-2017 sezonu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü basketbol takımları baş antrenörü Bülent Erdoğan, tüm sporcularının akademik ve sosyal gelişimine önem verdiklerini belirtti. Tecrübeli Antrenör Erdoğan, “Yeni sezonda 10 farklı ekip ve 150’yi aşkın faal lisanslı sporcu ile faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Sportif çalışmaların yanı sıra tüm ekibimizle sporcularımızın akademik ve sosyal gelişimlerine büyük önem veriyoruz. Gerçekten spora bakış açısı çok özel bir kurumda görev yapıyoruz. Başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere tüm idarecilerimize verdikleri destek ve göstermiş oldukları büyük ilgiden dolayı şahsım, teknik ekipte görev yapan arkadaşlarım ve potanın dev adamları ve perileri adına teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

TÜM SPORCULARIMIZLA BİRLİKTE ŞEHİTKAMİLLİ OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ

Yeşil-siyahlı kulübün U14 ve U16 Basketbol Takımları Antrenörü Hasan Orhan ise tören esnasında yaptığı konuşmada, tüm sporcularıyla birlikte Şehitkamilli olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Genç Antrenör Orhan,  kendilerine verilen desteklerin karşılığında sezonu tüm kategorilerde zirvede tamamlamak ve Gaziantep’i bölgesel ve ulusal platformda temsil etmek istediklerini vurguladı.