ŞEHİTKAMİL'E SPORDA TAM NOT

Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda öğretmenlik, antrenörlük ve spor yöneticiliği bölümlerinde eğitim gören genç beden eğitimciler,  Şehitkamil Belediyesine bağlı sportif tesisleri gezerek, yıl içerisinde gerçekleştirilen sportif faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. Farklı branşlarda uzmanlık eğitimi alan geleceğin spor eğitmenleri; yüzme havuzları, çok amaçlı spor salonları, stadyumlar, satranç eğitim merkezi, bayan ve erkek spor merkezleriyle ilgili izlenimlerini Şehitkamil Belediye Gençlik Kampında verilen molada Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile konuştu.

 

BRANŞINIZIN EN İYİSİ OLMAYA ÇALIŞIN

Bölgenin spor alanında geleceğine yön verecek gençlerle bir araya gelen Başkan Fadıloğlu, öğrencilere hitaben şunları söyledi:

“Sportif faaliyetler, artık toplumun her kesimi ve tüm yaş grupları için önemli bir ihtiyaç. Yoğun eğitim ve iş maratonun ardından enerjimizi harcayabilmek,  sosyalleşebilmek ve hepsinden daha önemlisi sağlıklı kalabilmek adına sportif faaliyetler artık olmazsa olmazımız. Biz de Şehitkamil Belediyesi olarak uzmanlaştığımız branşlarda halkımıza nitelikli şartlarda spor yapabilme imkanı sağlamak adına her geçen gün spor merkezlerimizin sayılarını artırıyoruz. Genç hocalarıma tavsiyem branşlarında mümkün olabildiği kadar uzmanlaşmaları ve en iyi olmaları. Tüm gençlerimize uzmanlık alanlarında başarılar diliyor. Fair play ruhu ile yetişen, Ay-Yıldızlı formayı gururla taşıyacak şampiyonlar yetiştirmenizi gönülden arzu ediyorum.”

 

SPORTİF TESİSLER ÜST DÜZEY STANDARTLARDA

Spor dolu gezinin ardından değerlendirmelerde bulunan Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Öztürk,  Şehitkamil Belediyesi bünyesinde farklı branşlarda faaliyet gösteren sportif tesislerin üst düzey standartlarda olduğunu söyledi. Öztürk, “Şehitkamil Belediyemizin spor alanında yaptığı tüm çalışmaları yakından takip ediyoruz. Sportif projelere elimizden geldiği kadar şehrin Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu olarak destek vermeye gayret ediyoruz. Bu gün sağ olsunlar Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu ve değerli çalışma arkadaşları öğrencilerimizi sportif tesislerinde misafir etti. Şehitkamil Belediyemiz, örnek gösterilecek sportif tesisler inşa etmiş. Yine bu merkezlerde gerçekleştirilen faaliyetlerin başarısı, tesislerin kalitesine yakışır durumda. Yapılan çalışmalar, öğrencilerimiz için önemli bir istihdam alanı yaratmış. Mezun ettiğimiz birçok öğrencimiz şu anda aktif olarak belediyemiz bünyesinde görev yapıyor. Spor alanında yaptıkları önemli çalışmalardan dolayı Şehitkamil Belediyemize teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

 

Genç öğrenciler, gündeme dair koyu sohbet sonrasında Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile hatıra fotoğrafı çekindi.