ŞEHİTKAMİL, HALK OYUNLARINDA İDDİALI

YEŞİL-SİYAHLI YEMENİLER, 4 FARKLI KATEGORİDE SAHNE ALACAK

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Gaziantep İl Temsilciliği ve Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 27-28 Şubat 2016 tarihlerinde organize edilecek olan Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Şampiyonası’na iddialı hazırlanan yeşil-siyahlı yemeniler, 4 farkı kategoride yarışacak. Geleneksel düzenlemesiz dalda; minikler, gençler ve büyükler kategorilerinde yarışma sahnesindeki yerini alacak olan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu oyuncuları, geleneksel düzenlemeli dalda ise gençler kategorisinde yarışmayı takip edecek olan yüzlerce seyirciye halk oyunları ziyafeti sunacak.

 

HEDEF; TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

4 farklı kategoride 150’nin üzerinde oyuncu ve müzisyen ile il şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu’nda hedef; geçmiş yıllardaki başarıları tekrarlayabilmek. Yarışma sahnesinde sergilediği performansla birçok Türkiye derecesine, bölge ve il şampiyonluklarına imza atan yeşil-siyahlı kulüp, THOF 2016 Gaziantep İl Yarışması’nda da yarışacağı tüm kategorilerde birincilik elde ederek, önce Bölge Şampiyonası’nda, arından Türkiye Şampiyonası sahnesinde Gaziantep’i başarıyla temsil etmeyi planlıyor.

 

HAZIRLIK SÜRECİMİZ ÇOK İYİ GEÇTİ

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Halk Oyunları Toplukları Baş Antrenörü Sait Koca, sezonun başından itibaren yarışma hazırlıklarının büyük bir tempoda başarıyla yürütüldüğünü belirtti.  Tecrübeli eğitmen Koca, il şampiyonası öncesinde yaptığı değerlendirmede, “Her platformda halk oyunlarına ve halk kültürüne büyük önem ve değer veren Şehitkamil Belediyesi çatısı altında görev yapmak yarışmalara topluluklar hazırlamak önemli bir ayrıcalık. Tüm kategorilerdeki oyuncu ve müzisyen arkadaşlarımla birlikte bizlere sunulan imkanları en iyi şekilde değerlendirebilmek adına çok yoğun tempoda çalışmalar gerçekleştirdik. Ümit ediyorum ki yarışma sonrasında bu emeğimizin karşılığını şampiyonluklar elde ederek alırız. Ben yarışma hazırlıkları sürecinde bizlerden desteğini bir an olsun esirgemeyen Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na tüm topluluk üyelerimiz adına teşekkürü bir borç biliyorum. Halk oyunlarına gönül veren tüm hemşerilerimizi hafta sonunda gerçekleştirilecek olan halk oyunları şölenine davet ediyor, yarışmalara katılacak olan tüm kulüplerimizin değerli oyucu, antrenör, müzisyenlerine ve yarışama organizasyonunu sağlayacak yetkililere başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.