![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/F29B6988_kopyala.jpg)
ŞEHİTKAMİL'İN YILDIZLARI GAZİANTEP'İ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA TEMSİL EDECEK
TÜRKİYE’NİN EN İYİ EKİPLERİ ŞAMPİYONLUK İÇİN MÜCADELE EDECEK
2015 Yılı döneminde Türkiye Halkoyunları Federasyonu Yurt İçi Faaliyet Programında yer alan Kulüpler arası il ve bölge şampiyonlarında birçok zorlu ekibi geride bırakarak adını Türkiye Şampiyonasına yazdıran Şehitkamil Belediyesi Yıldızlar Halkoyunları Topluluğu, yoğun tempoda geçen hazırlık döneminin ardından başarılı Türkiye sıralamasındaki yerini belirlemek üzere sahnedeki yerini alacak. 2015 Yılı Halkoyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası öncesinde değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Topluluğunun tecrübeli antrenörü Sait Koca, tüm ekip olarak başarıya inandıklarını ve şampiyondan mutlu sonuçlarla ayrılmak istediklerini belirtti. Antrenör Koca, “Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Topluluğu yaklaşık 4 yıldır Gaziantep Halk Kültürünü, halkoyunlarını geniş kitlelere tanıtabilmek ve sevdirebilmek adına önemli çalışmalara imza atıyor. Topluluğumuz yapısı itibariyle tam manasıyla 7’den 70’e bir kitleye hitap etmekte. Minikler topluluğumuzdan büyükler topluluğumuza kadar çok büyük bir aileyiz. Topluluğumuz üyelerimizin, oyuncularımızın, müzisyenlerimizin, velilerimizin, belediye çalışanlarımızın, yöneticilerimizin, izleyenlerimizin ve en önemlisi bizlere her zaman ve her konuda büyük destekler veren Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’nun büyük destekleriyle önemli başarılara imza attık. Ümit ediyorum ki Türkiye Şampiyonasında il ve bölge şampiyonasında sergilediğimiz başarılı performansı sürdürür ve iyi bir derece ile yarışmadan ayrılırız” dedi.
ŞAMPİYONADA 14 İLDEN 18 EKİP HALK KÜLTÜRÜNÜ TANITACAK
30 Mayıs – 1 Haziran 2015 Tarihleri arasında Samsun Atatürk Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenecek olan Halkoyunları Türkiye Şampiyonasında 14 ilden 18 farklı ekip geleneksel düzenlemesiz dal kategorisinde illerine ait halk kültürlerini tanıtacak. Adete bir festival havasında geçecek olan yarışmada Ankara, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, İzmir, Kayseri, Kütahya, Sivas, Tekirdağ, Trabzon ve Van ekipleri şampiyonluk için sahnede büyük mücadele verecek.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR