ŞEHİTKAMİL, MİNİKLERE SPORU SEVDİRDİ

ETKİNLİK BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

2016-2017 eğitim-öğretim yarıyılı tatilinde Şehitkamil Belediyesi,  minik öğrencileri sportif ve sosyal etkinlikleri içeren “Okullar Tatile, Minikler Şehitkamil’e” etkinliği ile misafir etti. 4-10 yaş aralığında 100’e yakın öğrencinin eğitim gördüğü etkinlikte minik öğrenciler tatili eğlenceli spor etkinlikleriyle geçirdi. Beceri koordinasyon parkurlarında yeteneklerini sergileme fırsatı elde eden geleceğin şampiyonları, bir yanda da unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını oynayarak hem öğrendi hem eğlendi. Öğrenci velilerinin büyük takdirini toplayan etkinlikte katılımcı sporcu öğrencileri yalnız bırakmayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yarıyıl tatillerini spor yaparak geçirdikleri ve sağlıklarına dikkat ettikleri için miniklere oyuncak hediyeler takdim etti. Etkinlikler esnasında büyük bir ilgiyle çocuklarının performanslarını takip eden velilere seslenen Başkan Fadıloğlu, sürdürülebilir spor yapma alışkanlığını küçük yaşlara indirmek istediklerini söyledi.

 

ÇOCUKLARIMIZIN FİZYOLOJİK VE SOSYAL GELİŞİMİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Etkinliğe katılan minik öğrencilerle yakından ilgilenen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,  miniklere geleneksel oyunlarda eşlik etmeyi de ihmal etmedi. Çocukların,  fizyolojik ve sosyal gelişimine büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Fadıloğlu, bundan sonraki süreçte de sürdürülebilir spor yapma alışkanlıklarının küçük yaşlara inmesi adına çalışmaların hızla devam edeceğini dile getirdi. Başkan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyemiz ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak organizasyonunda yarıyıl tatilinde “Okullar Tatile Minikler Şehitkamil’e” etkinliği adı altında 4 -10 yaş aralığında 100’e yakın minik öğrencimizi misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Arzumuz daha sağlıklı nesillerin yetişmesi bu bağlamda yıl boyu spor okullarımız halkımızın hizmetinde. Yarıyıl tatili boyunca gerçekleştirdiğimiz “Okullar Tatile Minikler Şehitkamil’e” etkinliğinde çocuklarımızın spora olan ilgilerini büyük bir memnuniyetle izledik. Şimdi bu faaliyeti yıl geneline yaymak adına arkadaşlarımızla birlikte çalışmalar gerçekleştireceğiz. Ben bu organizasyonda emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum. En kıymetli varlıkları çocuklarını bizlere emanet eden değerli velilerimize ise bizlere güvendikleri için teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

 

BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ

Sportif etkinliklere katılan minik öğrenciler, yarıyıl tatili boyunca keyifli zamanlar geçirdiklerini ifade etti. Geleceğin şampiyonları, bu etkinliğin yıl boyunca devam etmesini istediklerini belirterek, kendilerine sunulan imkanlardan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na ve kendileriyle tatil dönemi boyunca yakından ilgilenen antrenörlerine teşekkürler etti.