ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ 25 ARALIK KURTULUŞ KUPASI YARIŞLARI COŞKUYLA BAŞLADI

KURTULUŞ KUPASI MÜCADELESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen açılışta minik öğrencilerin Türk bayraklarıyla davetlileri selamlaması törene renk kattı. Ellerindeki Türk bayraklarını dalgalandırarak havuzun kenarında çember oluşturan miniklerin selamlamada bulunması renkli görüntülere sahne oldu. 2 gün sürecek olan yarışlarda toplamda 485 Kulüp sporcusu Kurtuluş Kupasında mücadele edecek.

KURTULUŞ GÜNÜNE YAKIŞIR ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK 

25 Aralık Kurtuluş Gününe özel olarak hazırlanan yüzme yarışları programıyla birlikte etkinliklerin startını verdiklerini dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; “ Etkinliklerimiz 24 Aralık Pazartesi akşamı Şehitkamil Belediyesi Gaziantep Ticaret Odası ve Gaziantep Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek ve Gaziantep Savunmasında 91. Yıl etkinliği ile devam edecek. Ardından 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı, 26 Aralık Şehitkamil Belediyesi spor Kulübü Folklor Ekibi tarafından hazırlanan Gaziantep’in Kurtuluş Düğünü Özel Gösterisi ve son olarak Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek olan “Anadolu Rapsodisi” 25 Aralık Özel Konseri ile son bulacak” dedi.

BU COŞKUYU TÜM VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAMASINI İSTİYORUZ

25 Aralık Kurtuluş Günü destanın hatırasını canlı tutmaya çalışacaklarını ifade eden Başkan Fadıloğlu; “O zamanlar yaşananları genç nesillere aktarmamız gerekiyor. Geçmişte verilen onurlu mücadele sayesinde bizler bugünlere geldik. Bizler de bu mücadelenin anısını canlı tutmak için Şehitkamil Belediyesi olarak bu tarz etkinlikler düzenliyoruz. Ben tüm vatandaşlarımızın bu coşkuyu bizimle beraber yaşamasını ve yapmış olduğumuz etkinliklere katılımını bekliyorum” dedi.

BU ETKİNLİĞİN ANLAMI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Yüzme yarışlarına katılan çocuklarına destek vermek için tribünleri dolduran veliler; “ Şehitkamil Belediyesinin düzenlemiş olduğu bu etkinlik hem sportif anlamda çok güzel, hem de Gaziantep’in kurtuluş günü dolayısıyla olması bizim için ayrı bir önem teşkil ediyor. Başkanımıza çocuklarımız ve gençlerimiz için böyle bir spor kompleksi yaptığı için çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca tüm Gazianteplilerin Kurtuluş Gününün kutlu olmasını temenni ediyoruz” dediler.

Kurtuluş Kupası Açılış seremonisinin ardından yapılan yarışlarda dereceye giren sporculara madalyalarını Şehitkamil İlçe Kaymakamı Mehmet Aydın ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu verildi.