![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/29_ekim_sosyal_tesisi_el_beceri_kursu_06-01-2012_(18)_kopya.jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ?NDE KALICI VE ÖZEL PROJELER HIZ KESMİYOR
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ 7’DEN 70’E HER KESİME HİTAP EDİYOR
Şehitkamil Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız Kalan Bir Milletin Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Olur” sözlerini dikkate alarak, bünyesinde bulunan sosyal tesislerde 7’den 70’e herkesime hitap eden kalıcı ve özel projeler üretmeye davam ediyor.
OSMANLI DÖNEMİNE AİT EL SANATLARINI ÖĞRENİYORLAR
29 Ekim Sosyal Tesisinde bulunan El Sanatı Kurslarına katılan bayanlar hem hayatın hem de sanatın ince detaylarını keyifli bir şekilde öğreniyorlar. Haftanın üç günü yapılan kursa sabah ve öğleden sonra olmak üzere çok sayıda bayan kursiyer katılıyor. Kurslarda bayanlar meyve sabunları yapma, ahşap boyama, ayna çalışmaları, hak yazıları süsleme, eski eşyaları yenileme ve süsleme gibi teknikler öğreniyorlar. Osmanlı dönemine ait el sanatlarını da öğrenen kursiyerler, yaptıkları çalışmaları satarak ev bütçesine katkı sağlarken, aynı zamanda çeyizlerini de tamamlıyorlar.
EL SANATI YAPARAK RUHUMUZU DİNLENDİRİYORUZ
El Sanatı çalışmaları ile ruhlarının da dinlendiğini vurgulayan kursiyerler Zeynep Ateş ve Esma Şahin; “Şehitkamil Belediyesi el sanatı kurslarına katıldıktan sonra hayatımızda çok büyük değişiklikler oldu. Burada yaptığımız çalışmalara ile kendimizi geliştiriyoruz. Bilmediklerimizi öğrenmek, eski eşyalarımızı yenilemek bizlere mutluluk veriyor. Bu çalışmalar ile hem çeyizlerimizi hazırlıyoruz aynı zamanda ise aile bütçemize katkı sağlıyoruz. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Bütün bayanları bu kurslara katılmalarını tavsiye ediyoruz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na bu imkanları bizlere sağladığı için çok teşekkür ediyoruz ” dediler.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR