ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ’NDEN KAÇAK KESİME AF YOK

  Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın

                İlçe genelindeki titiz denetimlerini aralıksız olarak sürdüren Şehitkamil Belediyesi Zabıta ekipleri, ülke genelini tehdit eden sağlığa uygunluk uyarıları üzerine bu konuda kapsamlı bir çalışma başlattı. Başta lokanta, fırınlar olmak üzere, gıda satışı ve üretimi yapan işyerlerine yönelik yoğun bir denetim yapan ekipler, önceki günde yapılan ihbar üzerine mücahitler mahallesindeki Et Marketi’ne ani bir denetim gerçekleştirdi. Şehitkamil Belediyesi veteriner ekiplerinin de katıldığı denetimde tüketime uygun olmayan ve kaçak kesim yapıldığı tespit edilen 9.5 gövde keçi etine el koydular. İşyeri hakkında tutanak tutarak yasal işlem başlatan ekipler, etleri Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına tutanakla teslim ettiler.

FADILOĞLU: HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNAYAMA KİMSENİN HAKKI YOKTUR

                Yapılan denetimlerin genel bir değerlendirmesini yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, denetimler konusunda kesinlikle taviz vermediklerini ve aynı titizlik ve ciddiyetle çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

                İnsan sağlığının korunmasının tüm hizmetlerin üzerinde olduğuna dikkat çeken Başkan Fadıloğlu, “Halkımızın güvenli bir şekilde tüketim yapabilmesi için ekiplerimiz yoğun bir çalışma yürütüyor. Bu konuda hiçbir ihmali ve hatayı kabul etmek mümkün değildir. Belediyemize gelen ihbar telefonlarında da ilk önceliğimiz gıda satışı ve imalatı üzerine olanlardır. Mobilize olarak çalışan ekiplerimiz anında olay yerine intikal ederek, gerekli denetimleri yapmaktadır” dedi.

                Başkan Fadıloğlu, vatandaşların bu konudaki her türlü ihbar ve şikayetlerini 444 27 02 nolu Alo Belediye hattına bildirebileceklerini de hatırlattı.