![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/SEHITKAMIL_BELEDIYESININ_IS_KURMAK_ISTEYENLERE_DESTEGI__DEVAM_EDIYOR.jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ?NİN GİRİŞİMCİLERE DESTEĞİ SÜRÜYOR
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ İŞSİZLERİN ÖNÜNÜ AÇIYOR
Şehitkamil Belediyesi, Çalışma ve İşkurumu Gaziantep İl Müdürlüğü ile KOSGEB işbirliğinde gerçekleşen uygulamalı girişimcilik kursuna özellikle işsiz vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Küçük İşletmelerin önünü açmayı ve genç girişimcilerin ticari hayatlarına adım atmalarını sağlamayı hedefleyen Şehitkamil Belediyesi, KOSGEB ile işbirliği yaparak girişimcilere destek vermeye devam ediyor. Toplamda beş hafta süren ve haftada ikişer gün yapılan eğitim dersleri sonunda katılımcılar sertifikalarını almaya hak kazanacaklar. Toplam 12 gün süren Eğitime katılan işsiz vatandaşlarımıza günlük 20 TL Cep harçlığı verilmektedir. Bu sayede kurstan mezun olup sertifika almaya hak kazanan ve KOSGEB tarafından projeleri uygun görülen adaylar, 27 Bin TL geri ödemesiz 70 Bin TL ise geri ödemeli destekleme kredisi alabilecekler. Şehitkamil Belediyesi öncülüğünde başlatılan ve hız kesmeden devam eden girişimcilik kursunda her ay eğitim gören 25 kursiyere kurs sonunda sertifikaları takdim ediliyor.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR