![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/SEHITKAMIL_BELEDI_26YESI.jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ'NDEN BAYAT EKMEĞE TAZE UMUT
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Sosyal Belediyecilik alanında bir çok farklılık yaratan Şehitkamil Belediyesi uyguladığı hizmetlerle vatandaşın takdirini kazanmaya devam ediyor.
Her gün değişik mahalleleri dolaşıp bayat ekmek toplayan Şehitkamil Belediyesi ekmek toplama aracı aylık ortalama 3 ton bayat ekmeği hayvanlara yem olarak veriyor.
Sabah 06:00 ile 15:00 saatleri arasında Pazartesi; Atatürk, Pancarlı, Osmangazi ve Güvenevler Mahalleleri Salı; Fatih, Emek, Gazi, Sarıgüllük, Değirmiçem, Budak, Mücahitler, İncilipınar, Yaprak ve Çakmak Mahalleleri Çarşamba; Karşıyaka Bölgesi Perşembe; Çıksorut Bölgesi Cuma; Gazikent, Belkız, Burak ve Atakent Mahalleleri Cumartesi; Küsket Sanayi ve Anaartel turlaması yaparak vatandaşların çöp konteynırlarının yanlarına bıraktıkları veya evlerinde, işyerlerinde biriktirdikleri bayat ekmekleri toplayıp hayvanat bahçesine ve hayvan barınağına veriyorlar.
Bayat ekmek toplama aracını gören vatandaşlar uygulama karşısında teşekkürlerini dile getirerek, “ böyle bir uygulama başlattıkları için Şehitkamil Belediyesine teşekkür ediyoruz. Evlerimizde ve işyerlerimizde haliyle bayat ekmek kalıyordu. Çöpe atmak istemiyoruz. Ama maalesef mecburiyetten yeri geldiği zaman atıyorduk. Böyle bir israfı önlediği için Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR