ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ "ZORBA" BALESİNİ SANATSEVERLERLE BULUŞTURDU

BALE GÖSTERİSİ SANATSEVERLERİ BÜYÜLEDİ

 

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) gerçekleşen bale gösterisine yüzlerce sanatsever katıldı. Salonu hınca hınç dolduran vatandaşlar, Yunanlı yazar Nikos Kazancakis'in aynı adlı romanından esinlenilerek baleye uyarlanan, müziği Mikis Theodorakis’e ait dünyaca ünlü “Zorba” balesini izlemek için sabırsızlıkla beklediler. Gösterime girdiğinden bu yana kapalı gişe oynayan, seçkin konuk sanatçıların da rol aldığı eser, Gaziantep’te de büyük ilgi ile karşılandı. Eşsiz müzik ve koreografisiyle izleyenleri keyiflendiren bale gösterisi, Gaziantep’li sanatseverlerin de beğenisini topladı. İki perdeden oluşan ve yaklaşık 2 saat süren bale gösterisini pür dikkat izleyen sanatseverler, gösteri sonunda oyuncuları ayakta alkışladılar.

 

KAYMAKAM TURAN’DAN BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR

 

Gösterinin ardından sahneye çıkarak oyunculara çiçek takdim eden Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, kendilerine muhteşem bir gece yaşatan bale oyuncularını tebrik etti. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na bu tür sosyal etkinlikleri sanatseverler ile buluşturduğu için teşekkür eden Kaymakam Turan, “Şehitkamil Belediyemiz bu tür muhteşem organizasyonlara imza atarak vatandaşları kültür ve sanata doyuruyor. Son olarak düzenlediği ‘Zorba’ balesi ile de bizlere ve Gaziantep’li sanatseverlere unutulmaz gece yaşattı. Bu akşam burada güzel performans sergileyen bale oyuncularını da yürekten tebrik ediyorum. Hepsi de birbirinden güzel gösteri sergileyerek gecemize renk kattılar. Bu keyfi yaşamamızı sağlayan Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na da çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

“MUHTEŞEM BALE GÖSTERİSİNİ HAYRANLIKLA İZLEDİK”

 

Bale gösterisini hayranlıkla izlediklerini ve doyumsuz vakit geçirdiklerini dile getiren vatandaşlar ise, “Şehitkamil Belediyesi’ne bu tür aktiviteleri düzenleyerek bizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. ‘Zorba’ gösterisini ilgiyle izledik. Tek kelimeyle muhteşemdi. Oyuncularda iyi bir gösteri sergileyerek gecemizi renklendirdiler. Belediye başkanımız sanata ve kültüre çok önem veriyor. Bizlerin bu etkinliklerle daha da sosyalleşmesini sağlıyor. Bu tür etkinliklerin devamını bekliyor ve belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.