ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ BAYRAK DAĞITTI

Suriye’nin İdlip kentinde rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısı sonucu şehit düşen 33 Mehmetçik için bağımsızlığın, milli birlik ve beraberliğin sembolü olan Türk Bayrağı dağıtıldı. Şehitkamil Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, ilçenin çeşitli yerlerinde ev ve işyerlerine asılmak üzere esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. Türk Bayrağını alıp öperek iş yerlerine asan esnaf, Mehmetçik için bol bol dua etti.

 

HİÇBİR ZAMAN YIKILMAYACAĞIZ

Korutürk Caddesi esnaflarından Kemal Sevük, dağıtılan Türk bayrağına ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

 

“Öncelikle İdlib’te yaşanan olaydan dolayı şehit olan tüm askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaşanan olaydan dolayı Türk Milleti olarak çok üzgünüz. Biz, millet olarak bir ölürüz, bin diriliriz. Hiçbir zaman yıkılmayacağız. Buradan aziz milletimize de sesleniyorum; gün birlik ve beraberlik günüdür. Bugün de Şehitkamil Belediyemiz birlik ve beraberlik çağrısında bunularak bizlere Türk Bayrağı hediye ettiler. Bizler de esnaf olarak şanlı Türk Bayrağımızı iş yerlerimize astık. Türk Bayrağımız, hiçbir zaman yere düşmeyecektir. Allah, her zaman yardımcımız olsun.”

 

ÜLKEMİZ İÇİN BİR DEĞİL BİN CANIMIZ FEDA OLSUN

Türk milletinin hiçbir zaman yıkılmayacağını vurgulayan esnaf Mehmet Aydoğan, “Öncelikle aziz milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Ülkemize, milletimize, vatanımıza Rabbim hiçbir zaman zeval vermesin. Allah’ın izniyle Türk milleti, hiçbir zaman yıkılmayacaktır. Sağ olsun Şehitkamil Belediyemiz de Türk Bayrağı dağıttı. Bizler de bayrağımızı iş yerlerimize astık. Ülkemiz için bir değil bin canımız feda olsun” ifadelerini kullandı.