![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/DEN_HALKIMIZI_BILINCLENDIRME_SEMINERLERI_YAPIYOR.jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ'DEN HALKIMIZI BİLİNÇLENDİRME SEMİNERLERİ YAPIYOR
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
“Erken Teşhis Çok Önemli”
Tüm kanser türlerinde erken teşhis ve tanının önemine değinen Dr. Gürkan; “Kanserin tedavisinde en önemli safhayı erken teşhis oluşturuyor. Bunun için de insanlarımızın Kanser türlerinin belirtileri konusunda bilinçlenmesi gerekiyor. Bizler bunu sağlamak için KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) olarak, çeşitli eğitim seminerleri düzenliyoruz. Şehitkamil Belediyesinin davetiyle Nurtepe Sosyal Tesisi’nde sunduğumuz seminer ile bu bölgede; özellikle kadınlarımızı bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Bugün burada bulunan kadınlarımıza; Göğüs ve rahim gözü kanserleri başta olmak üzere bunlardan korunma yöntemleri hakkında bilgi verildi” dedi.
Kanser belirtilerinden şüphelenen vatandaşların, tam teşekküllü hastanelere başvurması gerektiğini vurgulayan Dr Gürkan; Simir testi ve Mamografi çekimi ile kişinin durumunun hızlı bir şekilde netleştirildiğini belirtti.
Başkan Fadıloğlu’na Teşekkür
Şehitkamil Belediyesi Nurtepe Sosyal Tesisi’nin ev sahipliği yaptığı seminere katılan vatandaşlar; bu tip etkinliklerden çok memnun olduklarını belirterek; Başkan M. Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerini iletti.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR