![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(1)_52.jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ FOLKLORAMA?YI SANATSEVERLER İLE BULUŞTURDU
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şehitkamil Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda sanat sever katıldı.
TÜRK BÜYÜSÜ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
Müzik yönetmenliğini ve adaptasyonunu Serdar Yalçın'ın yaptığı 2 perdelik esere yoğun bir katılım olurken söylenen türkülere katılan misafirlerde eşlik etti. Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, "Çökertme", "Girdim Yarın Bahçesine", "Yemen Türküsü", "Sarı Gelin", "Madımak", "Ağam Adanalı Paşam Adanalı", "Çayda Çıra", "Allı Turnam", "Odam Kireçtir Benim", "İndim Dere Irmağa", "Evlerinin Önü Mersin, Sular İçmem Tersin Tersin", "Zeytinyağlı Yiyemem Aman", "Gesi Bağları", "Keklik" gibi türküleri seslendirdi.
VATANDAŞLAR’DAN BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR
‘Türk Büyüsü’nü izleyen vatandaşlar gösteriyi beğendiklerini söyleyerek, Başkan Fadıloğlu’na teşekkürlerini sundular.
Sanatseverler için birbirinden güzel gösterilerde bulunan ‘Türk Büyüsü’ ekibine teşekkür eden Başkan Fadıloğlu ise, “Geçen sene olduğu gibi bu sene de Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün "Folklorama" adlı müzikli dans gösterisi hepimizi büyüledi. Sergiledikleri güzel gösterileri hayranlıkla izledik. Başarılı bir ekiple dikkatleri üzerinde toplayan ‘Folklorama’ ekibini yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR