ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ GAZİKENT?TE TOPLU KONUT YAPIMINA BAŞLADI
BAŞKAN FADILOĞLU İNŞAAT ALANINDA İNCELEME YAPTI
Gazikent Mahallesi’nde başlatılan toplu konut çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Fadıloğlu, inşaatın gidişatı hakkında yetkililerden bilgi aldı. 1 yıl içinde 660 konutun tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını dile getiren Başkan Fadıloğlu, “Bizim toplu konuta girmemizdeki gayemiz, kamulaştırmayla evlerini almış olduğumuz vatandaşlarımızın barınma ihtiyacını gidermek için piyasaya konut arz etmemiz gerekiyordu. Bunun için elimizde bulunan Gazikent’deki arazinin ihalesini gerçekleştirdik. Şuanda inşaatını başlattık. Buradaki projelerimizi bir yıl içinde teslim etmeyi taahhüt etmiştik. 1 yıl içinde de inşallah bu 660 konutu vatandaşımıza teslim etmiş olacağız” dedi.
BAŞKAN FADILOĞLU’NDAN TOPLU KONUTLARIN YANINA OKUL VE YURT MÜJDESİ
Toplu konutun yanı sıra okul ve yurt inşaatına da başladıklarını ifade eden Başkan Fadıloğlu, “Toplu konutları teslim ederken, öncelik sıralarımız var. Kentsel dönüşüm içinde kalan vatandaşlarımıza öncelik tanıyarak onların bu evlerden almasını sağlayacağız. Onlardan artan yer olursa, diğer talep eden vatandaşlarımıza satmamız söz konusu olacaktır. O bölgenin yanında ikinci lise inşaatımızın temeline de başladık. Gazikent’te yapılan 660 konutun hemen 200 metre ilerisinde de yurtlu bir şekilde yeni bir İmam Hatip lisesinin temelini attık. İnşallah onu da evler bittiği zaman milletimizin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.
Haberler
- BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
- BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
- ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
- ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
- KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
- ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
- DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
- DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR