![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/SEHITKAMIL_BELEDIYESI_GENCLERE_MESLEK_OGRETIYOR_(3).jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ GENÇLERE MESLEK ÖĞRETİYOR
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Bilgisayar Öğretmeni Tuğba Çolak, gelen kursiyerlere öncelikle bilgisayar kullanımını öğrettiklerini söyledi. Tuğba Çolak, 3 grupla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Kurslarımızda bilgisayarlı muhasebe dersleri de veriyoruz. Bilgisayar kullanım eğitimini verdikten sonra paket programlarına geçiyoruz. Burada da ofis programları ve internet kullanımıyla derslerimizi bitiriyoruz" dedi. Kursun önemli bir özelliğinin tek kasa sisteminin kullanılıyor olmasına dikkat çeken Çolak, "Bilgisayarların hiç birinde kasa yoktur. Bir ana bilgisayar var ve diğer bilgisayarlar buradan yönetiliyor. Bu bilgisayardan 20 bilgisayara sistem dağılıyor. Server adını verdiğimiz makinelerle bilgisayarlarımızı kullanıyoruz" diye konuştu.
Seydi Uygur isimli kursiyer de daha önce bilgisayar kullanmasını bilmediğini ifade ederek, "Şehitkamil Belediyesi'nin açtığı kursa yazıldım. Burada belirli programları öğrendim. Bunlar ileriki dönemlerde iş hayatımı ciddi bir şekilde etkileyecek" şeklinde konuştu.
Sultan Kırtan da, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür ederek, "Bize ücretsiz bilgisayar kursu veriliyor. Hocamız da bizimle ciddi manada ilgileniyor. Ben KPSS sınavına girdim. Bilgisayar sertifikası olmadan da hiç bir yere başvuramıyorum. Bu kurs sayesinde bu engel ortadan kalkacak" ifadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR