ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ GENÇLİĞİN HİZMETİNDE

ŞEHİTKAMİL, BAŞARIYA ZEMİN OLUŞTURUYOR

Şehitkamil Belediyesi, Dülükbaba Tabiat Parkı içerisinde yer alan Gençlik Kampı’nda dört mevsim süresince ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerini birbirinden heyecanlı ve keyifli etkinliklerle konuk etmeye devam ediyor. Öğrenciler, fiziksel ve psikolojik gelişimlerine yararlı aktiviteler gerçekleştirdikten sonra derslerine daha iyi konsantre oluyor. Öğrencilerle birlikte Gençlik Kampı’na katılan öğretmenler, öğrencilerin üzerlerindeki stresten keyifle kurtulduklarını ve stresten kurtulan öğrencilerin başarı seviyesinde yükselme olduğunu ifade etti.

 

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ SPORA VE SPORCUYA BÜYÜK DESTEK VERİYOR

Gençlik Kampı’na konuk olan okullardan Bayraktar Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Garip Polat, etkinliklere ilişkin değerlendirmede bulundu. Şehitkamil Belediyesi’nin spora ve sporcuya büyük destek verdiğini belirten Garip Polat, “Şehitkamil Belediyesi’ne bizi burada ağırladığı için teşekkür ediyoruz. Şehitkamil Belediyesi, Gençlik Kampı olmak üzere satranç, basketbol, yüzme, futbol, halkoyunları gibi branşlarda düzenlediği etkinliklerle spora ve sporcuya destek veriyor. Öğrencilerimiz, Gençlik Kampı’nda okulda atamadıkları fazla enerjilerini attılar. Yine doğada günlük hayatlarında yapamadıkları aktiviteleri gerçekleştirdiler. Bu da gençlerimizin derslerine daha verimli çalışmalarını, okul ortamında birlikte hareket edebilmelerini ve arkadaşlarıyla kolayca kaynaşmalarını sağlıyor” şeklinde konuştu.

 

ETKİNLİKLERE KEYİFLE KATILIYORUZ

Kamp alanındaki etkinliklere katılan Fitnat-Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Kerem Balyemez ise faaliyetlerle ilgili yaptığı değerlendirmede Şehitkamil Belediyesi’nin beden eğitimi öğretmenlerinin işlerini kolaylaştırdığını ve düzenlen tüm etkinliklere keyifle katıldıklarını kaydetti. Kerem Balyemez, “Şehitkamil Belediyesi, gerçekten bizlerin işlerini rahatlatan sportif organizasyon yapısına sahip. Öğrencilerimizle birlikte Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklere katılıyoruz. Şehitkamil Belediyemiz gençlik ve spor alanında yaptığı çalışmalarla 7’den 70’e herkesin takdirini topluyor. Ümit ediyorum ki bu tarz çalışmaları süre gelir ve gençlerimiz için organize edilen bu faaliyetler devam eder” diye konuştu.

 

HAYATIM BOYUNCA YAPMADIĞIM ŞEYLERİ YAPTIM

Fitnat-Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Kübra Demir, Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı’nın doğal atmosferi içinde günlük hayatta yapmadıkları birçok etkinlik ve aktiviteyi güvenli ve modern bir ortamda arkadaşlarıyla birlikte yapabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.  Kübra Demir, “Gençlik Kampı çok güzel bir ortama sahip. Burada çok eğleniyoruz. Kamp alanında paintball oynadık, doğa yürüyüşleri yaptık, soğuk havada ısınmak için biraz koştuk. İp parkurlarına tırmandık. Kamp alanındaki doğal ortamda hayatım boyunca yapmadığım şeyleri yaptım. Benim ve tüm okul arkadaşlarım için çok güzel bir gün oldu. Bu nedenle bizlere bu imkanı sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.