![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/SEHITKAMIL_BELEDIYESI_HALK_OYUNLARI_EKIBINI_KURDU_(1).jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİNİ KURDU
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Başkan Fadıloğlu; “Kültürel Varlıkların Korunması Gerekmektedir”
Şehitkamil Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin, kuruluş amacı ile ilgili bilgi veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; “Kültürel varlıkların korunması, gelecek nesillere aktarılması kültürümüzün ve ilçemizin tanıtılması esnasında en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle Belediyemizin Kültürel çalışmaları kapsamında bir Halk Oyunları ekibi kurmayı kararlaştırarak, ekibimizi kurmuş bulunmaktayız. Şu anda Folklor ekibimiz deneyimli eğitmenler yönetiminde çalışmalarına başlamıştır” dedi.
Koca; “ İsteyen Her Vatandaşımız Gelebilir”
Şehitkamil Belediyesi’nin sanata ve kültüre desteğinden dolayı teşekkür eden Halk Oyunları Ekibi hocası Sait Koca; “Bize desteklerinden dolayı Başkanımız ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Yeni kurulan ve oluşan bir ekibiz. Eksiklerimizi tamamladıktan sonra haftanın belirli günlerinde etkinlikler yapıp vatandaşlarımıza bu gösterilerimizi sunacağız. Kayıtlarımız cumartesi günleri Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılıyor. İsteyen her vatandaşımız yaş gözetmeksizin kayıt olabilir ve kendi yöremize ait halk oyunlarını öğrenebilirler” dedi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR