![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/NDEN_IS-KUR_ISBIRLIGI.jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ'NDEN İŞ-KUR İŞBİRLİĞİ
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Şehitkâmil Belediyesi sosyal tesislerinde “El-Makine Nakış’ı Bölümünde” 125 kursiyer eğitim almaya başladı. Güzelyurt, Eyüp Sultan, 8 Şubat, Selimiye, Şirin Evler Sosyal tesislerinde eğitime başlayan kursiyerler 5 ay kurs görecekler. Toplum yararına çalışma programı kapsamında 5 ay süre ile geçici olarak görev yapacak olan personellerin ücretleri, sigortaları ve devamlılık durumları hizmet sağlayıcı şirket tarafından karşılanacaktır. Proje sonunda İŞKUR hak edişleri ödeyecek ve sonuçlandıracaktır.
Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan FADILOĞLU, düzenledikleri kurslarla hanım kardeşlerimizi meslek sahibi yapmayı amaçladıklarını ifade ederek, "İş-Kur ile ortaklaşa düzenlediğimiz El-Makine Nakış Bölümünde 125 kursiyer eğitim görecek. Kurslarını başarıyla tamamlayarak başarılı olan kursiyerlerimize sertifika vereceğiz. Amacımız gençlerimize nitelikli eğitim verip iş bulmalarına yardımcı olmaktır" dedi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR