ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ RAPSODİ?Yİ SANATSEVERLER İLE BULUŞTURDU

TÜRKÜLERLE HARMANLANAN RAPSODİ DİNLEYENLERİ MEST ETTİ

 Mersin Devlet Opera ve Balesi, Anadolu’nun ulusal, yöresel halk ezgi ve türkülerinden seçilerek oluşturulan, Şef Bujor HOINIC’in  “Anadolu Rapsodi” isimli eserini “Yeni Yıl Konseri” adı altında Şehitkamil Belediyesi ev sahipliğinde Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) gerçekleştirdi. Devlet Opera ve Balesi’nin orkestra ve seçkin solist sanatçıları; Funda Uyanık, Zeynep Halvaşi, Onur Polat, Mehmet Yılmaz’ın yer alacağı konserde Anadolu’nun değişik yörelerinden; Karadeniz Rapsodi, Açıl Ey Ömrümün Varı, Ben Seni Sevduğumi, Çökertme, Urfa’nın Etrafı, Divane Aşık Gibi, Çayda Çıra, Gaziantep Yolunda, Yemen Türküsü, Asiye, Gelevera Deresi, Hekimoğlu, Şu Yüce Dağların, Gökte Yıldız Ay misun, Silifke’nin Yoğurdu isimli türküleri seslendirdiler. Yaklaşık bir buçuk saat süren programda güzel bir performans sergileyen orkestra ve solist sanatçılar, vatandaşların büyük beğenisini kazandılar. Renkli görüntülere sahne olan programda vatandaşlar, çeşitli enstrümanlar eşliğinde seslendirilen türkülerle ruhlarını dinlendirdiler.

 “YENİ YILDA YENİ PROJELERLE İNŞALLAH YİNE HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ”

 Program sonunda bir konuşma yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, RAPSODİ’nin muhteşem gösteriye dönüştüğünü söyleyerek, “Mersin Devlet Opera ve Balesi topluluğu halk ezgilerinden seçilen parçaları türkülerle harmanlayarak bizlere doyumsuz bir gece yaşattılar. Güzel performans sergileyerek enstrümanları adeta konuşturan ekibi yürekten kutluyorum. Gecemize renk kattıkları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Yeni yılda yeni projelerle inşallah yine hep birlikte olacağız” dedi.Konuşmasını tamamlayan Başkan Fadıloğlu, program sonunda orkestra ve solistler adına Şef Bujor HOINIC’e çiçek takdiminde bulundu.

 VATANDAŞLARDAN BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR

 RAPSODİ etkinliğini çok beğendiklerini dile getiren vatandaşlar ise, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ettiler. Solist sanatçıların türküleri muhteşem bir şekilde seslendirdiğini ifade eden vatandaşlar, “Bu tür etkinlikler ile bizlere doyumsuz gece yaşatan Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Buna benzer etkinlikler ile insanlar daha fazla sosyalleşiyor. İyi ki de bu programa geldik. Hem eğlendik hem de ruhumuzu dinlendirdik” diye konuştular.