![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/I_ZIYARETE_ACTI_(2).jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ SAKAL-I ŞERİF'İ ZİYARETE AÇTI
BİNLERCE KİŞİ SAKAL-I ŞERİF’İ GÖRMEK İÇİN AKIN ETTİ
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet’in (s.a.v) dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî (Hicri Rebiulevvel ayının 12. gecesi) münasebetiyle düzenlenen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi, Efendimiz’in (s.a.v) Sakal-ı Şerif’ini ziyarete açtı. 29 Ekim Mahallesi’nde bulunan Ada Düğün Salonu karşısındaki parkta gerçekleşen Sakal-ı Şerif programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun da katıldığı program gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Vatandaşlarla yakından ilgilenerek onlarla sohbet eden Başkan Fadıloğlu, çocuklarla da fotoğraf çektirdi. Programa katılan vatandaşlara gül suyu, kutulu mevlit (akide) şekeri ile su ikramı yapıldı. Cam fanus içinde korunan Sakal-ı Şerif, gecenin geç saatlerine kadar vatandaşların ziyaretine sunuldu. Sıraya geçerek tek tek Sakal-ı Şerif’e bakan vatandaşların kimisi dua ederken, kimisi de Efendimiz’in (s.a.v) Sakal-ı Şerif’ini dünya gözüyle görme şerefine nail olduğu için gözyaşlarına boğuldu.
“TARİF EDİLEMEZ BİR DUYGU YAŞADIK”
Sakal-ı Şerif'i ziyarete gelen vatandaşlar, “Şehitkamil Belediyesi'ne böyle bir duyguyu bize yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz. Tarif edilemez bir duygu yaşadık. Allah emeği geçenlerden razı olsun. Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) Sakal-ı Şerif’ini dünya gözüyle görmek bizlere nasip oldu. Allah görmeyenlere de nasip etsin" dediler.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR