ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ YAŞLI KADINLARA OKUMA-YAZMA ÖĞRETİYOR

ÖNCELİK HİZMET “EĞİTİME”

 

Sosyal belediyecilik alanında başarılı çalışmalara imza atan Şehitkamil Belediyesi,  eğitime verdiği destekle de takdir topluyor. ‘Öncelik eğitim’ parolasıyla hareket eden ve kentteki eğitim seviyesinin istenilen düzeye ulaşması için çalışan Şehitkamil Belediyesi, ardı ardına açtığı sosyal tesisleri adeta eğitim yuvası haline getirdi. Sosyal tesislerde 7’den 77’ye herkese uygun eğitim programları düzenleyen Şehitkamil Belediyesi, insanların ufkunu açarken, kenttin de vizyonuna yön veriyor.

 

SOSYAL TESİSLER EĞİTİM YUVASI

 

Ortak akılla hareket ederek her türlü eğitim faaliyetlerine destek veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, geleceğimizin teminatı olan çocukların yanı sıra yaşlı insanların da eğitim alması için imkanlarını seferber ediyor. İlçe genelinde faaliyet gösteren tüm sosyal tesislerde olduğu gibi Karşıyaka Aile Merkezi ve Sosyal Tesisi’nde de yaşlı insanlara yönelik eğitim programları düzenleyen Şehitkamil Belediyesi, okuma yazma bilmeyen bir tek vatandaş kalmayana kadar eğitim projelerini sürdürmeyi hedefliyor.

 

YAŞLI KADINLARDAN BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR

 

Karşıyaka Aile Merkezi ve Sosyal Tesisi’nde düzenlenen kursa katılan yaşları 60 ile 70 arasında değişen yaklaşık 25 kadın, AÇEV’in gönüllü öğretmenlerinden Hatice Yalçın’ın verdiği eğitim ile okuma yazma öğreniyor. Şehitkamil Belediyesi’nin başlattığı kurs ile yaklaşık 2 ayda okuma ve yazmayı öğrenen yaşlı kadınlar, hayatlarının tamamen değiştiğini söylediler. Daha önceleri otobüsün üzerinde bulunan yazıları okuyamadıkları için gidecekleri yere güçlükle ulaştıklarını belirten yaşlı kadınlar, okuma yazma öğrenmelerine vesile olan Başkan Fadıloğlu’na teşekkür ettiler.

 

“ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ SAYESİNDE 70’İMİZDE OKUMA YAZMA ÖĞRENDİK”

 

Şehitkamil Belediyesi tarafından hizmete açılan sosyal tesisler sayesinde hem okuma yazma öğrendiklerini hem de aile ortamını aratmayan sıcaklıkta güzel vakit geçirdiklerini dile getiren kadınlar, “Ailevi sebeplerden ve maddi durumdan dolayı hiç okula gidemedik. Bu zamana kadar eğitim alamadığımız için de hep geri kaldık. Gündelik yaşantımızda hep cahillik yüzünden zor anlar yaşadık. Bir yere gitmek istediğimizde adresi okuyamıyor otobüslerin üzerindeki yazıları okuyamıyorduk. Alış-veriş yapmak istediğimizde okuma yazma bilmememiz bizlere sıkıntı yaşatıyordu. Şuanda ise Şehitkamil Belediyesi’nin açtığı kurs sayesinde okuma ve yazma öğrendik. Okuma ve yazma öğrenmemize vesile olan Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’ndan Allah razı olsun” dediler.