![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/SEHITKAMIL_BELEDIYESIDEN_BUFALO_ETI_OPERASYONU.jpg)
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİDEN BUFALO ETİ OPERASYONU
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Halkın sağlığı için ilçe genelinde denetim ve kontrollerini titizlikle sürdüren Şehitkamil Belediyesi Zabıta Gıda Kontrol ekipleri, Et kombinası soğuk hava deposuna yaptığı baskında 1.5 ton kaçak bufalo eti ele geçirdi.
Tarım gıda kontrol müdürlüğüyle ortaklaşa yapılan baskında koliler içinde paketlenmiş ve şoklanmış vaziyette ele geçirilen bufolo etlerine el konurken iş yeri sahipleri hakkında da yasal işlem başlatıldı.
HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNATMAYIZ..
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan FADILOĞLU, başarılı bir operasyonla bu görevi lakıyla yerine getiren Şehitkamil Belediyesi zabıta gıda kontrol ekiplerine, Tarım il müdürlüğü ve Jandarma da görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Etlerin piyasaya sürülmeden yakalanması sevindirici olduğunu ve halkın sağlığını koruma noktasında hiçbir zaman taviz vermediklerini belirtti. Başkan FADILOĞLU “1.5 ton bufolo etini piyasa sürülmeden ekiplerimizce yakalanması sevindiricidir. Özellikle gıda konusunda son derece hassas davranıyoruz. Bundan sonraki süreçte de gerek et ve et ürünleri gerekse diğer gıda ürünleri konusundaki hassasiyetimiz artarak devam edecektir” dedi. Ayrıca Başkan Fadıloğlu, vatandaşların bu konudaki her türlü ihbar ve şikâyetlerini 444 27 02 nolu Alo Belediye hattına bildirebileceklerini de hatırlattı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR