![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/SEHITKAMIL_BOLGE_SAMPIYONASINDA_CIFTE_KUPA_HEDEFLIYOR_(5).jpg)
ŞEHİTKAMİL BÖLGE ŞAMPİYONASINDA ÇİFTE KUPA HEDEFLİYOR
ŞEHİTKAMİL’İN ADINI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA YAZDIRMAK İSTİYORUZ
09-10 Mayıs 2013 Tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi SPORİUM’DA gerçekleştirilecek olan Türkiye Halkoyunları Federasyonu Bölge Şampiyonasında Gaziantep’i Yıldızlar ve Büyükler Geleneksel Düzenlemesiz Dal Kategorisinde temsil edecek olan Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Topluğu, bölge şampiyonluğu için birbirinden zorlu ekiplerle yarışacak. Adana, Ankara, Hatay, İstanbul, Kahramanmaraş, Kilis, Mardin, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinin şampiyonları ile yarışacak olan yeşil – siyahlıların asıl hedefi Türkiye Şampiyonasında Gaziantep’i temsil etmek. Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Topluluğu Büyükler Kategorisi Ekip Başı Emin Çelik, bölge şampiyonası ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “ İl Şampiyonası hazırlık sürecinden itibaren tüm ekip arkadaşlarımızla ciddi bir çalışma atmosferi içerisindeyiz. İl birincisi olarak ilk hedefimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Ancak sezon başındaki asıl hedefimiz olan Türkiye Şampiyonası derecesi için bölge şampiyonasında da ipi birinci olarak göğüslememiz gerekli. Ümit ediyorum ki hem yıldızlar hem de büyükler kategorisinde bu hedefimize ulaşır ve Gaziantep halkoyunlarını Türkiye Şampiyonasında da bir kez daha tanıtma fırsatı buluruz” İfadelerini kullandı.
HALKOYUNLARINA GÖNÜL VEREN HERKESİ BÖLGE ŞAMPİYONASINA DAVET EDİYORUZ
Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Topluluğu Antrenörü Sait Koca, önümüzdeki hafta sonu Gaziantep Üniversitesi SPORİUM’DA gerçekleştirilecek olan Halkoyunları Bölge Şampiyonasında Gaziantep’te halkoyunlarına gönül veren herkesi aralarında görmek istediklerini ifade etti. Koca; “ Halkoyunları adına görsel bir şölenin yaşanacağı bölge şampiyonasında hemşerilerimizin desteğini arkamızda hissetmek bizlere ayrı bir moral ve isteklendirme kaynağı oluşturacaktır. Arzumuz yarışmalara katılacağımız iki kategoride de birincilik elde ederek Şehitkamil’i ve Gaziantep’i Türkiye Şampiyonasında temsil etmek. Ümit ediyorum ki bu amacımıza ulaşır ve sezonun başından itibaren her anlamda bizlerden büyük desteğini esirgemeyen Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na, değerli yönetimimize ve değerli velilerimize bir şampiyonluk kupası daha armağan etme fırsatı yakalarız” ifadelerini kullandı.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR