![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/Fotograf_Birlestirme-1_13.jpg)
ŞEHİTKAMİL'DE KOVİD-19 VAKASI GÖRÜLEN BİNALAR DEZENFEKTE EDİLİYOR
Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tedbirleri sıklaştıran Şehitkamil Belediyesi, gelen ihbarları değerlendirerek, vaka görülen binalarda dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor. Ekipler, binaların giriş kapıları, merdiven, asansör ve apartman boşluğu kullanım alanlarını detaylı biçimde dezenfekte ediyor. Son olarak Karacaahmet Mahallesi’nde iki binada görülen vaka ile birlikte gelen ihbarı değerlendiren Şehitkamil Belediyesine bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, her iki binada dezenfekte çalışması yaptı. Yürütülen dezenfekte çalışmaları, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, Şehitkamil Belediyesine teşekkür ettiler.
BELEDİYEMİZE YAPTIKLARI ÇALIŞMALARDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM
Yapılan dezenfekte çalışmalarının olumlu olduğunu belirten Karacaahmet Mahalle Muhtarı Mehmet Yalçın, “Kovid-19 salgının artmasıyla birlikte mahallemizde bulunan iki binamızda yaşayan vatandaşlarımızda Kovid-19 tespit edilince karantina altına alınmak durumunda kaldılar. Bununla birlikte her iki binamızda dezenfekte yapılması için Şehitkamil Belediyemize başvuruda bulunduk. Bugün sağ olsunlar ekipler hızlı bir şekilde gelerek, her iki binamızda dezenfekte çalışmaları yaptılar. Binalarımızın tüm ortak kullanım alanları dezenfekte edildi. Bu konuda Şehitkamil Belediyemize yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Mahallemizde ikamet eden tüm vatandaşlarımıza da buradan sesleniyorum. Lütfen; maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymalarını özellikle rica ediyorum. Vatandaşlarımızın dışarıya çıkmamalarını ve evde kalmalarını tavsiye ediyorum. Kurallara uyarak, Kovid-19 salgınını önlemeye gayret gösterelim” diye konuştu.
BELEDİYEMİZ, BİNAMIZI BAŞTAN AŞAĞI DEZENFEKTE ETTİ
Binalarında yapılan dezenfekte çalışmalarıyla ilgili duyduğu memnuniyeti dile getiren Yunus Elmasçı, “Binamızda ikamet eden bir ailemizde Kovid-19 tespit edilince durumu muhtarımıza bildirdik. Sağ olsun muhtarımız da konuyla yakından ilgilenerek, durumu Şehitkamil Belediyemize iletti. Bugün belediyemizden ekipler gelerek, binamızı baştan aşağı dezenfekte etti. Bizler de bina sakinleri olarak, salgının yayılmasını önlemek adına kurallara uymaya dikkat ediyoruz. İnşallah en kısa sürede bu salgından kurtuluruz. Şehitkamil Belediyemize, bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR