![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1_(2)_67.jpg)
ŞEHİTKAMİL'DE ORYANTİRİNG HEYECANI YAŞANDI
15 OKULDAN 500 ÖĞRENCİ YÖN BULMAYA ÇALIŞTI
Şehitkamil Belediyesi'nin ev sahipliğinde Dülük Mesire Alanı Tabiat Parkı'nda düzenlenen oryantiring yarışmasının startını Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu verdi. Kendilerine verilen harita ile yönlerini bulmaya çalışan öğrencilerin mücadelesi görülmeye değerdi. 15 okuldan katılan yaklaşık 500 öğrencinin yarıştığı oryantiring yarışmasında zaman zaman heyecan doruğa çıktı. Öğrencilere başarılar dileyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bugün Oryantiring yarışmasının dördüncüsünü fakat Gazilik Kupasının birincisini yapıyoruz. Düllük Baba Tabiat Parkının içerisinde bildiğiniz gibi çok farklı parkurlar oluşturulduk. Bu parkurlardan çocuklarımızın Oryantiring sporuyla da ilgili faydalanmasını sağlamak adına bu çalışmayı devam ettiriyoruz. Oryantiring Federasyonuyla da birlikte bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Çocuklarımıza değişik yarışma sunmak adına destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada 15 okuldan yaklaşık 500 öğrencimiz 6 değişik kategoride yarışmaya katılıyor. Bu tabi yön bulma tekniğidir oryantiring. Yön bulma tekniği ile en kısa sürede belirli hedeflere ulaşıp geri dönmesini sağlayacak. En azından çocuklarımızın muhakeme yeteneğini de geliştirmek adına yapılan bir spor. Bu konuda destek vermeye devam ediyoruz. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER
Yarışmaya giren öğrenciler ise, “Güzel bir organizasyon, bize verilen harita ile pusulalarla yönümüzü bulmaya çalışacağız. Bu ilk deneyimimiz olmasına rağmen, mutlaka bir şeyler yapacağımızı düşünüyoruz. Dereceye gireceğimize inanıyoruz. Bu organizasyonu yapan Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştular.
HEM KUPALARINA ALDILAR HAMDA HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER
Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle ödüllerini Başkan Fadıloğlu'nun elinden aldılar. Daha sonra yarışmacılar Başkan Fadıloğlu ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR