ŞEHİTKAMİL'DE ORYANTİRİNG HEYECANI YAŞANDI

15 OKULDAN 500 ÖĞRENCİ YÖN BULMAYA ÇALIŞTI

Şehitkamil Belediyesi'nin ev sahipliğinde Dülük Mesire Alanı Tabiat Parkı'nda düzenlenen oryantiring yarışmasının startını Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu verdi. Kendilerine verilen harita ile yönlerini bulmaya çalışan öğrencilerin mücadelesi görülmeye değerdi. 15 okuldan katılan yaklaşık 500 öğrencinin yarıştığı oryantiring yarışmasında zaman zaman heyecan doruğa çıktı.  Öğrencilere başarılar dileyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bugün Oryantiring yarışmasının dördüncüsünü fakat Gazilik Kupasının birincisini yapıyoruz. Düllük Baba Tabiat Parkının içerisinde bildiğiniz gibi çok farklı parkurlar oluşturulduk. Bu parkurlardan çocuklarımızın Oryantiring sporuyla da ilgili faydalanmasını sağlamak adına bu çalışmayı devam ettiriyoruz. Oryantiring Federasyonuyla da birlikte bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Çocuklarımıza değişik yarışma sunmak adına destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada 15 okuldan yaklaşık 500 öğrencimiz 6 değişik kategoride yarışmaya katılıyor. Bu tabi yön bulma tekniğidir oryantiring. Yön bulma tekniği ile en kısa sürede belirli hedeflere ulaşıp geri dönmesini sağlayacak. En azından çocuklarımızın muhakeme yeteneğini de geliştirmek adına yapılan bir spor. Bu konuda destek vermeye devam ediyoruz. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİLER

Yarışmaya giren öğrenciler ise, “Güzel bir organizasyon, bize verilen harita ile pusulalarla yönümüzü bulmaya çalışacağız. Bu ilk deneyimimiz olmasına rağmen, mutlaka bir şeyler yapacağımızı düşünüyoruz. Dereceye gireceğimize inanıyoruz. Bu organizasyonu yapan Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştular. 

 

HEM KUPALARINA ALDILAR HAMDA HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle ödüllerini Başkan Fadıloğlu'nun elinden aldılar.  Daha sonra yarışmacılar Başkan Fadıloğlu ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.