ŞEHİTKAMİL GENÇ YAŞTA OBEZİTEYE ÖNLEM ALIYOR

OBEZİTEYE KARŞI SEFERBERLİK BAŞLATILDI

Şehitkamil Belediyesi; son zamanlarda çocuklarda ve gençlerde sıkça gözlenen ve tedbir alınmadığında hayati tehlikeler oluşturabilen obeziteyle mücadele edebilmek adına yaz spor okullarında adeta seferberlik başlattı. Şehitkamil Belediyesi Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, spor yaparak sağlığını korumak ve ideal kilosuna kavuşmak için yoğun tempoda çalışan sporcu öğrencilere büyük destekler veriyor. Obezite sınırında olan öğrenciler için hazırlanan özel programlar sonrasında gerçekleştirilen çalışmaları ziyaret eden Başkan Fadıloğlu, kilo problemleriyle mücadele eden gençlere büyük moral verdi.

 

SAĞLIKLI BİR NESLİN YETİŞMESİNİ ARZU EDİYORUZ

Obeziteyle mücadele programı konusunda bilgiler veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Spor okullarımızda sağlıklı bir neslin yetişmesini arzu ediyoruz. Bu nedenle eğitim süreci başlarken, çocuklarımızın sağlık beyanlarını alıyoruz. Yine uzman doktorlarımız kontrolünde sporcularımızın boy ve kilolarının ölçümleri yapılıyor. Bu ölçümler neticesinde obezite sınırına yakın bir veri çıkıyorsa eğitmenlerimiz, kişiye ve gruplara özgü çalışma programlarıyla sporcu öğrencilerimize destek veriyor” dedi.

 

SPORCULARIMIZIN MUTLUĞU İÇİN TÜM DETAYLARI PLANLIYORUZ

Çocuk ve genç yaştaki sporcuların mutlu bir yaşam sürebilmeleri adına spor okullarında tüm detayları dikkatle planladıklarını dile getiren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Spor okullarında görev yapan tüm hocalarımız, sporcularımızı belirli bir standartta getirmek adına büyük bir özveriyle görev yapıyor. Sporcularımızın ölçümleri sonrasında kriterler adına belirli noktada olanlar, spor okullarımızda kilo kontrolü adına özel eğitimler alıp diğer taraftan da kendi branşlarında eğitimlerini sürdürüyor. Ancak gerçekten vücut kitle endeksinde standart dışı büyük farklar varsa onları spora intikal ettirmeden spor okullarımızda yalnızca kilo kontrolüne yönelik olarak çalışmalar yaptırıyoruz. Bu programlarla çocuklarımızı ve gençlerimizi obeziteden korumaya çalışıyoruz. Gerçek manada herkesin obeziteden korunması lazım ama programa tabi olan bu çocuklarımız bize eğitim için geldiğinde ölçümler esnasında tespit edebildiklerimiz, tespit edilen çocuklarımızla ilgili olarak da hem velileriyle istişare ederek hem de çocuklarımızı ikna ederek yoğun bir tempoda faaliyetlerini devam ettiriyoruz.  Amacımız; sağlıklı bir nesil yetişmesi. Ben bu konuda hassasiyetlerinden dolayı hocalarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

EĞLENEREK FAZLA KİLOLARIMDAN KURTULUYORUM

Yaz spor okullarında obeziteyle mücadele programına katılan öğrencilerden Süleyman Çakır Bilici, çalışmalar esnasında eğelenerek kilo verdiğini söyledi. Bilici, “Yaz spor okullarındaki çalışmalarda eğlenerek kilo veriyorum. Hocalarım bana çok destek oluyor. Ben bu özel programa katılan tüm arkadaşlarım adına Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.