ŞEHİTKAMİL GENÇLERLE EL ELE

TÜM İMKANLARIMIZLA GELECEĞİMİZİN MİMARI GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ

Pentatlon parkurundan, paintball oyununa, 12 metre yüksekliğindeki tırmanma duvarından, 265 metre boyunca heyecanın bir an olsun dinmediği zipline etkinliğine, 21 etaplı yüksek ip ve engel parkurlarından, takım oyunlarına, yön bulma faaliyetlerinden, temel kampçılık eğitimlerine, kadar birçok eğlenceli faaliyetin gerçekleştirildiği Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı’nda etkinlikler hız kesmiyor. 17 bini aşkın genç öğrenciyi misafir eden kamp alanında gerçekleştirilen etkinliklerde genç öğrencilere eşlik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, tüm imkanlarıyla geleceğin mimarı olan gençlerin yanında olduklarını söyledi.

 

GENÇLERİMİZ DOĞAL ORTAMDA SOSYALLEŞİYOR

Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen etkinlikler esnasında genç öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu, kamp faaliyetlerinin gençlerin doğal bir ortamda sosyalleşmelerine büyük katkı sağladığını kaydetti. Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Fadıloğlu, “Gençlerimiz, etkinlikler esnasında doğru strateji ile zamanı doğru kullanmayı öğreniyor. Tamamı alanında uzman kamp liderlerimiz kontrolünde gerçekleştirilen faaliyetler, gençlerimizin yeteneklerinin farkına varmalarına olanak sağlıyor. Yine temel kampçılık faaliyetleri içerisinde geniş yer bulan, yöresel izler taşıyan oyunlarla tüm katılımcı öğrencilerin doğal ortamda sosyal iletişim becerileri güçleniyor. Gençlik Kampımızda şu ana kadar 17 bini aşkın genç öğrencimizi misafir ettik. Bundan sonraki süreçte de tüm imkanlarımızla geleceğimizin mimarı olan gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

KORKULARIN YENİLDİĞİ ADRES ŞEHİTKAMİL

Farklı gelir seviyesi ve yerleşim yerlerinde ikamet eden bayan, erkek, karma öğrenci gruplarını ve diğer katılımcıları 3’er günlük ve günübirlik programlarda 30’ar kişilik gruplar halinde eğlendirici ve öğretici etkinlikler içeren faaliyetlerde bir araya getiren Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı’nda heyecan dolu parkurlarda gerçekleştirilen faaliyetler genç öğrencilerin korkularını yenmelerine ve öz güvenlerinin artmasına büyük katkı sağlıyor. Tüm sosyal imkanların Şehitkamil Belediyesi tarafından sağlandığı Şehitkamil Gençlik Kampı; güvenli, yenilikçi ve modern yüzüyle gençleri heyecan dolu etkinliklere davet ediyor.