ŞEHİTKAMİL GENÇLİK KAMPI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR

SOSYAL ETKİNLİKLERE AÇILAN KAPI ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ GENÇLİK KAMPI 

Pentatlondan, ip parkuruna, sağlıklı yaşam parkurlarından, paintball oyununa, tırmanma duvarından, Oryantiring’e kadar bir birinden farklı, renkli ve heyecanlı etkinliklerin yer aldığı Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampına, il genelindeki ortaokul ve liseler büyük ilgi gösteriyor. Uzman eğitmenler nezaretinde gerçekleştirilen her etkinliklerde eğlenerek stres atan öğrencilerin öğretmen ve velileri Şehitkamil Belediyesinin sunmuş olduğu bu hizmeti takdirle karşılıyor. Konaklamalı ve günübirlik kamp faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampında Sabahın ilk ışıklarıyla başlayan etkinlikler, gece kamp ateşi çevresinde yapılan aktivitelerle son buluyor. Yemek, ulaşım, kıyafet ve alan tahsisi bir çok konuda ücretsiz olarak okulları ve öğrencileri misafir eden Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampında en büyük ilgiyi zipline görüyor. Dülük Tabiat Parkının eşsiz manzarasını büyük bir adrenalin içinde izleme fırsatı sunan zipline etkinliğinde öğrencileriyle birlikte kamplara katılan öğretmen ve sorumlu velilerde keyifli anlar yaşıyor.

 

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ’NİN BU HİZMETİ TAKDİRE ŞAYAN

Öğrencileriyle birlikte Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampındaki etkinliklere katılan Özel Erdem Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Emre Hüsnü Ceylan, Şehitkamil Belediyesinin okullara yönelik başlatmış olduğu bu hizmetin takdire şayan olduğunu belirtti. Ceylan, “Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampında öğrencilerimiz oldukça keyifli zaman geçirdiler. Velilerimizin kamp faaliyetleri ile ilgili görüşü oldukça memnuniyet verici.  Ulaşımdan, yemek imkanlarına,  kamp alanındaki eğitmenlerin ilgisi ve tesisin fiziki yapısına kadar her şey mükemmel seviyede. Bu alandan il genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin faydalanıyor olması da çok önemli konu. Ben tüm bu nedenlerden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve kamp alanı faaliyetlerinin yürütülmesinde emeği geçen tüm Şehitkamil Belediyesi çalışanlarına teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 

İZCİ KAMPINDA FARKLI DENEYİMLER YAŞIYORUZ

Kampa katılan öğrenciler ise, “Burada zorlu parkurlar var. İlk olarak hocalarımız nezaretinde tırmanma duvarına çıktık. Daha sonra, ip parkurlarını dolaştık. Şuanda kampımız hala devam ediyor. Buraya geldiğimiz için çok mutluyuz. İzci kampında farklı deneyimler yaşıyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte vakit geçirip çeşitli oyunlar oynuyoruz. Ayrıca doğa şartlarına da ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bize bu imkanı veren Şehitkamil Belediye Başkanımız M. Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.