![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/SEHITKAMIL_HALKOYUNLARI_TOPLULUGU_ULUSLAR_ARASI_FESTIVALE_GIDIYOR_(4).jpg)
ŞEHİTKAMİL HALKOYUNLARI TOPLULUĞU ULUSLAR ARASI FESTİVALE GİDİYOR
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
18 FARKLI KÜLTÜR AFYON’DA BULUŞACAK
Afyonkarahisar Belediyesinin her yıl Zafer haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği uluslar arası kültür ve sanat festivaline bu yıl yurt içi ve yurt dışından 18 halkoyunları ekibi katılacak. Bölge ve Türkiye şampiyonasın da ortaya koyduğu performansla izleyenlere keyifli anlar yaşatan ve ilk yılında büyük bir başarıya imza atan Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları topluğu ilimizi festivalde seyirlik oyunlarla temsil edecek. Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Eğitmeni Sait Koca; “Afyon ilinde düzenlenecek Uluslar Kültür ve Sanat Festivalinde şehrimizin ait halkoyunlarını, yöremize özgü giysilerimizi, türkülerimizi bir çok ülke önünde sergileyecek olmanın tatlı heyecanını yaşıyoruz. Gaziantep’i en iyi şekilde temsil edebilmek adına ciddi bir hazırlık sürecinden geçtik yöremize özgü Meryem, çibikli, terşi, meses, mani, kosyeri ve yarım kaba gibi oyunları sergileyecek. Halk kültürümüzü anlatan türküler şehrimizin tanıtımını layıkıyla yapacağız” dedi.
GAZİANTEP HALK KÜLTÜRÜNÜN TANITIMI ÖNEMLİ
Bünyelerinde oluşturdukları halkoyunları topluluğunun bu güne kadar gerek yarışma ve şampiyonlarda gerek şenlik ve festivallerde ortaya koyduğu performansla büyük beğeni topladığını belirten Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; “ Gaziantep Halkoyunlarının, türkülerinin, yöresel kıyafetlerinin ezgilerinin tanıtımı bizler için çok önemli nesilden nesile anlatılan, öğretilen halk kültürünün değiştirilmeden öz ve orijinal figürlerini bizden sonraki kardeşlerimize, çocuklarımıza aktarmak, yurt ve dünya çapında sergilemek bizlerin önemli görevleri arasında umut ediyorum ki halkoyunları topluluğumuz bu festivalde ilimizi hak ettiği şekilde temsil edecektir ben şimdiden emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum dedi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR