![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/halk_(3)_1.jpg)
ŞEHİTKAMİL HALKOYUNLARINDA ŞAMPİYONLUK GELENEĞİNİ BOZMADI
ŞAMPİYONLUKLAR ŞEHİTKAMİL’E YÜKSEK PUANLARLA GELDİ
Türkiye Halkoyunları Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliği ve Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen 2015 Yılı Kulüpler Arası Halkoyunları İl Şampiyonasında Şehitkamil Belediye Spor Kulübü büyük bir başarının altına daha imza attı. Geleneksel düzenlemesiz dal kategorisinde sahne alan yeşil -siyahlı yemeniler, tecrübeli hakemlerden yıldızlar kategorisinde 91’nin üzerinde, büyükler kategorisinde ise 93 tam puan alarak bölge şampiyonası öncesinde büyük moral depoladılar. Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Topluluğu Antrenörü Sait Koca, Kulüpler Arası İl Şampiyonası sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Öncelikle bu yarışmanın organize edilmesinde emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum. Önemli bir hazırlık sürecinin ardından sahne aldığımız iki kategoride de yarışmayı birinci olarak tamamlamak memnuniyet ve mutluluk verici. Daha öncede belirttiğim gibi Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları Topluluğu büyük bir aile ve bu aile her ferdinin başarıda büyük bir payı ve katkısı var. Bu nedenle tüm oyuncularımıza, müzisyenlerimize, kostüm sorumlularımıza, yardımcı eğitmenlerimize değerli sporcu velilerimize teşekkür etmek istiyorum. Elbette bir teşekkürüm değerli yöneticilerimize olacak. Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Halk Kültürünün daha iyi tanıtılabilmesi adına bizlere büyük destek veriyor. Salondan, kostüme, ulaşım imkanlarımıza kadar sayamayacağımız bir çok önemli konuda belediyemiz, kulübümüz bu güne kadar hep yanımızda oldu bu nedenle ben tüm değerli yöneticilerimize tüm topluluğumuz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESPOR GAZİANTEP’İ TEMSİL ETMEYE DEVAM EDİYOR
Birçok farklı arenada elde ettiği şampiyonluklarla Gaziantep’i bölge ve Türkiye Şampiyonlarında temsil etme hakkı elde eden yeşil – siyahlı kulüp bu alışkanlığını halkoyunları branşında da sürdürmeye devam edecek. Daha önceki yıllarda birçok kez il, bölge ve Türkiye şampiyonlukları elde eden yeşil-siyahlı yemeniler Türkiye Halkoyunları Federasyonun 2015 yılı faaliyet programı içerisinde yer alan tüm şampiyonlarında yakalamış oldukları başarı grafiğini daha da yukarıya çıkartmayı istiyorlar.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR