ŞEHİTKAMİL HAVUZDA DEVLERLE YARIŞIYOR

“OLİMPİK KULAÇLARA EN AZ 10 SPORCU İLE KATILMAK İSTİYORUZ”

Türkiye Yüzme Federasyonun yurt içi faaliyet programında yer alan ve 19-20 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen, ‘Kulüpler Arası Kısa Kulvar Türkiye Yüzme Şampiyonası’na iki antrenör ve iki sporcuyla katılan Şehitkamil Belediyespor, bu branşta yarışmalara ilk kez katılmasına rağmen güzel bir performans sergiledi. Türkiye’nin yüzme branşındaki dev kulüpleri arasında önemli başarılara imza atan Şehitkamil Belediyespor Kulübü genç yüzücülerinden 1996 doğumlu Hüseyin Kara kategorisinde 2 baraj geçmeyi başarırken, 2000 doğumlu Can Demir ise kategorisinde 3 baraj geçerek önemli bir derece elde etti.

“İLK KEZ KATILDIĞIMIZ YARIŞLARDAN ÖNEMLİ DERECELER ELDE ETTİK”

Şehitkamil Belediyespor Kulübü Yüzme Branşı Antrenörü Cengiz Bingül yarışma sonrasında yaptığı değerlendirmede; “Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Belediyespor Kulübü çatısı altında bu sezon ilk kez yarışmalara katılıyoruz. Şu anda kulübümüzün bünyesinde 350’nin üzerinde faal sporcumuz bulunuyor. Bu sporcularımız sezon içerisinde bir çok farklı kategoride yüzme yarışlarına katılma imkanı bulacaklar. İstanbul’da yapılan Kulüpler Arası Kısa Kulvar Türkiye Şampiyonasında sporcularımız Hüseyin Kara ve Can Demir’in elde ettiği dereceler bizleri mutlu etti. Ancak sezon içerisindeki en önemli hedefimiz, yüzme branşında Olimpik Kulaçlara en az 10 sporcuyla katılabilmek. Bu doğrultuda çalışmalarımız Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzu’nda tüm hızıyla devam edecektir” dedi.

BAŞKAN YILDIZ YÜZÜCÜLERİ ZİYARET ETTİ

Şehitkamil’in genç kulaçlarının Kulüpler Arası Kısa Kulvar Türkiye Şampiyonasında elde ettiği dereceler sonrasında yüzücüleri antrenman esnasında ziyaret eden Şehitkamil Belediyespor Kulüp Başkanı Musa Yıldız, Yeşil -  Siyahlı ekibin tecrübeli antrenörü Cengiz Bingül’den branşlarla ilgili bir süre bilgi aldı. Dereye giren sporcular ile sohbet ederek başarılarından dolayı teşekkür eden Yıldız, “Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nun şehrimize kazandırdığı bu dev sportif tesis, şehrimizde yüzme, su topu, su altı sporları ve modern pentatlon branşlarına gönül veren binlerce sporcu kardeşlerimizin eğitim yuvası olacak. Ben bu vesileyle spora ve sporcuya verdiği desteği her platformda gösteren Şehitkamil Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, yarışmalarda dereceye giren sporcu arkadaşlarımı ve onların değerli hocalarını kutluyorum” diye konuştu.