ŞEHİTKAMİL İLE EKRAN BAŞINDAN KALKIP DOĞAYLA BULUŞUYORLAR
KAMP FAALİYETLERİNE ÖĞRETMENLERDEN TAM NOT
Günübirlik ve üçer günlük kamp faaliyetleriyle il genelindeki okulların ve sivil toplum kuruluşlarının öğrencilerini birbirinden heyecanlı, eğlence ve macera dolu etkinliklerde bir araya getiren Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı, katılımcı grupların öğretmen ve idarecilerinden tam not alıyor. Kamp faaliyetleriyle ilgili tüm gereksinimlerin Şehitkamil Belediyesi tarafından karşılandığı kamp alanından özelikle dezavantajlı bölgelerde okuyan öğrenci grupları faydalanıyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte televizyon, bilgisayar, tablet ve telefonlara adeta bağımlı yaşayan çocuk ve genç yaştaki öğrencilere doğada oyun oymama, çevreyi tanıma ve sosyalleşme imkanları sunan kamp faaliyetleri, katılımcı öğrenciler kadar öğrenci velilerini de mutlu ediyor.
KATILIMCI ÖĞRENCİLERİN SORUMLULUK DUYGULARI ARTIYOR
Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampı faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan kamp liderlerinden Hayri Yılmaz, Gençlik Kampında gerçekleştirilen faaliyetlerin katılımcı öğrencilerin sorumluluk duygusunu artırdığını söyledi, Yılmaz, “Çocuk ve genç yaş gruplarındaki katılımcı öğrencilerimize kamp alanımızda arkadaşları ile oyun oynama alışkanlığı kazandırmaya gayet ediyoruz. Bu alışkanlığı kazanan öğrencilerimizin zaman içerisinde sosyal ilişkileri de üst seviyelere çıkıyor. Kamp alanı etkinliklerimiz içerisinde yer alan oryantiring, paintball gibi strateji ve grup çalışması gerektiren oyunlarla öğrencilerimizin kendilerine verilen görevler ve rollerin üstesinden gelebilmek için yaptığı çalışmalar onların sorumluluk duygularını artıyor. Böylelikle tüm katılımcı gruplarımızda yer alan gençlerimiz, toplumu, doğayı ve çevresindeki arkadaşlarını daha yakından tanıma fırsatı elde ediyorlar. Ben bir kez daha bu vesile ile özelikle tüm rehber öğretmenlerimizi ve beden eğitimi öğretmenlerimizi kamp alımızı ziyaret etmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
Haberler
- BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
- BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
- ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
- ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
- BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
- KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
- ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
- DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
- DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR