ŞEHİTKAMİL KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ BAŞBAKANI AĞIRLADI

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


Metropol İlçe Şehitkâmil Belediyesi Bölgenin en kapsamlı Kültür merkezini hizmete açtı. 6000 m2 zemin üzerine kurulu ve 7030 m2 kullanım alanı, teknik alt yapısı ve donanımı ile her türlü kültür ve kongre organizasyonlarına ev sahipliği yapacak olan Şehitkâmil Kültür merkezinin açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Şehitkamil Kültür ve Kongre merkezinin Açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Tarım ve Köy işleri Bakanı M. Mehdi Eker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hüseyin Çelik, Abdülkadir Aksu ve Hüseyin Tanrıverdi, Gaziantep milletvekilleri, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve çok sayıda ilgili protokol, davetli ve vatandaş katıldı.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na övgülerde bulunan Başbakan Erdoğan, “Bugün 36 ayrı tesisin açılışını yaptık. Bunların en hayırlı olanlarından bir tanesi de ŞKM’dir. Bu merkezde birçok önemli kongreler gerçekleştirilecek. 1070 kişilik büyük salon ve bunun dışında 3 tane 300 kişi salonlar ve bunun dışında 3 tane ayrı salon olmak üzere 7 salon ve bu şunu ifade etmektedir. Biz artık Gaziantep’e çeşitli kongreleri de çekmek istiyoruz. Bunun bir alt yapısıdır bu. Bunun için Şehitkamil Belediye Başkanımızı, belediye meclis üyelerini, burada emeği geçen mimar, mühendis ve işçi kardeşlerimi huzurunuzda tebrik ediyorum. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi yalnızca Şehitkamil’imize değil Gaziantep’imize hayırlı olsun diyorum. Bakan milletvekili arkadaşlarımız, valilerimiz ve belediye başkanlarımızla birlikte kurdeleyi kesiyoruz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından protokol üyeleriyle birlikte Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinin açılışı yapıldı.