![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/SEHITKAMIL_YESILLENIYOR_(1).jpg)
ŞEHİTKAMİL YEŞİLLENİYOR
Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın
Çalışmalarını 2011 yılı Ocak ve Şubat aylarında sürdüren belediye ekipleri, 32 mahalle,128 sokak, park ve kaldırımlara toplam 2 bin 597 ağaç ve 926 adet çalı dikimi gerçekleştirdi.
Her gün 4 ayrı ekip halinde farklı mahallelerde çalışma yapan ekipler, top akasya, çınar, beyaz çiçekli akasya, ıhlamur, piramit bazı, ateş dikeni gibi çeşitli ağaç ve çalı dikimini gerçekleştiriyor.
Şehitkamil Belediye Başkanı M. Rıdvan Fadıloğlu yaptığı açıklamada, ağaç dikim mevsimi gelmesi nedeniyle Şehitkamil bölgesinde yeşillendirmeye müsait olan alanlarda ağaçlandırma yaptıklarını söyledi.
Fadıloğlu, "Şehrimizin nüfus sayısının artması sonucu halkımızın daha rahat ortamlarda yaşamalarını ve nefes almalarını sağlamak amacıyla Şehitkamil bölgesinde ağaç ve çalı dikimleri yapıyoruz " dedi.
Başkan Fadıloğlu, ağaç dikimine büyük önem verdiklerini, geleneksel hale getirdikleri ağaç dikme şenliklerini bu senede uygulayacaklarını sözlerine ekledi.
Ağaç dikiminden memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar da Başkan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR