![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/1614926743Fotograf-Birlestirme--.jpg)
ŞEHİTKAMİLBELEDİYESİ, BİR GENCİN DAHA UMUDU OLDU
EYÜP, AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYESİ İLE İLK TURUNU EVİN İÇİNDE ATTI
Engelli vatandaşları hayata bağlamak ve yaşam standartlarını iyileştirme adına her engelli bireye ulaşmaya çalışan Şehitkamil Belediyesi, son olarak doğuştan bedensel engelli olan Eyüp Türkoğlu’na akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Eyüp, ilk turunu evin içinde attı.
Yaptığı çalışmalarla ‘sosyal belediyecilik’ alanında önemli çalışmalara imza atan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, engelli vatandaşları hayata bağlamaya ve yaşam standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Şehitkamil Belediyesi Gıda Bankası ekipleri, son olarak Kuzeyşehir’de ikamet eden Mesut ve Kader Türkoğlu çiftinin doğuştan engelli oğlu 14 yaşındaki Eyüp Türkoğlu’nu, evinde ziyaret ederek, akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Babasının desteğiyle akülü tekerlekli sandalyesine binen Eyüp, ilk turunu evin içinde attı. Akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Eyüp Türkoğlu, Başkan Fadıloğlu’na teşekkür etti.
BAŞKANIMIZA DESTEĞİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Sağlanan akülü tekerlekli sandalye desteğinden dolayı Başkan Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür eden baba Mesut Türkoğlu, “Oğlumun bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı vardı. Maddi durumumuz yeterli olmadığı için tekerlekli sandalye alamıyorduk. Şehitkamil Belediyemizin engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye hediye ettiğini duyduk ve biz de başvurduk. Allah razı olsun Belediye Başkanımızdan, bizim bu ihtiyacımızı giderdiler. Bugün de arkadaşlar, akülü tekerlekli sandalyeyi getirdiler. Şimdi oğlum artık istediği gibi dışarıya çıkıp gezip dolaşabilecek. Şehitkamil Belediye Başkanımıza bize akülü tekerlekli sandalye desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR