ŞEHİTKAMİLLİ DEV ADAMLAR BÖLGE ŞAMPİYONU OLDU

YEŞİL – SİYAHLILAR POTADA BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

 

Türkiye Basketbol Federasyonun organize ettiği kulüpler arası alt yapı organizasyonlarında il ve bölge genelinde şampiyonluklar elde ederek, başarı karnesine her geçen yıl yeni notlar ekleyen Şehitkamil’in dev adamaları ve perileri Okul Sporları Faaliyetleri ile Spor Genel Müdürlüğün Organize ettiği Anadolu Yıldızları Ligi Müsabakalarında da başarıdan başarıya koşuyor. Son olarak Adıyaman’da düzenlenen 2015- 2016 Yılı Okul Sporları Faaliyetleri Yıldız Erkekler Kategorisi Bölge Şampiyonasından birincilikle ayrılan yeşil- siyahlı basketbolcular, Gaziantep’i Türkiye Yarı Finallerinde temsil edecekler.

 

DEV ADAMLAR 3 KULVARDA DA MÜCADELESİNİ SÜRDÜRECEK

 

Kulüpler arası liglerde adım adım finale doğru yürüyen yeşil- siyahlı basketbolcular, Spor Genel Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen Anadolu Yıldızları Liginde bölge şampiyonasında ve Okul Sporları Faaliyetlerinde Türkiye Yarı Finallerinde Gaziantep’i temsil edecekler. Üç farklı kulvarda zorlu virajlardan geçecek olan Şehitkamilli dev adamlar sezon başından beri süre gelen başarılı performansı sürdürebilmek için çalışmalarına büyük tempo ile devam ediyorlar.

 

ELDE EDİLEN BAŞARILARDA ŞEHİTKAMİL BELEDİYEMİZİN KATKISI ÇOK BÜYÜK

 

Adıyaman’da düzenlenen Bölge Şampiyonasında şampiyonluk ipini göğüsleyen Adnan AŞ Orta Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni ve Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Basketbol Alt Yapı Antrenörü Rıfat Karataş, Gaziantep’te özelikle okulların ve kulüplerin elde ettiği başarılarda Şehitkamil Belediyesinin katkı ve desteğinin çok büyük olduğunu belirtti. Karataş, “Sporcu öğrencilerimiz kulüpler arası liglerde, Anadolu Yıldızları Liginde ve Okul Sporları Faaliyetlerinde başarılı sonuçlar elde ederek bizleri gururlandırdılar. Ümit ediyorum ki elde edilen başarı neticeler süre gelir. Şehitkamil Belediyemiz tesislerinin kapısını okullara açarak, turnuva ve şampiyonlar düzenleyerek ve bu organizasyonlarda katılımcı okullara ve kulüplere sportif malzeme desteği sağlayarak elde edilen sportif başarılarda büyük rol oynuyor.  Bir beden eğitimi öğretmeni olarak okul sporları faaliyetlerini değerlendirdiğimde sadece basketbolda ya da salon sporlarında değil sporun her alanında Şehitkamil Belediyemizin büyük desteklerini görüyorum. Ben bu nedenlerden dolayı tüm sporcularımız adına Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve Şehitkamil Belediyesi çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.