ŞEHİTKAMİLLİ HANIMLAR SPOR MERKEZLERİNDE DAHA ZİNDE OLACAK

OBEZİTEYLE MÜCADELE VE DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Şehitkamil Belediyesi Bayan Spor Merkezleri, yeni yılda obeziteyle mücadele ve daha sağlıklı bir yaşam için 18- 60 yaş aralığındaki hanımlara profesyonel eğitmen kadrosu ile hizmet vermeye devam edecek. pilates, step, aerobik ve fitness branşlarında uygulamalı egzersiz programlarının yanı sıra genel beslenme, ilk yardım, sporcu sağlığı gibi konularda teorik derslerinde verildiği spor merkezlerinde hanımlara yönelik sosyal ve kültürel etkinlik ve aktivitelerde düzenlenecek. Şehitkamil Belediyesi Şamdan Bayan Spor Merkezi Antrenörü Gamze Polat, spor merkezlerinde geçmiş dönemlerde olduğu gibi yeni yılda da sportif, sosyal ve kültürel hizmetlerle hanımların yanında olacaklarını belirtti. Polat, “İlçemizin 16 farklı noktasında faaliyetlerini sürdüren spor merkezlerimizde hem ev hanımlarımıza hem de çalışan hanımlara yönelik farklı gün ve seans seçeneklerimiz mevcut. Eğitim programımızda uygulamalı egzersiz çalışmalarının yanı sıra üyelerimizin günlük hayatta faydalandıkları teorik eğitimlerde sürdürülecek, yeni dönemde hanımlara yönelik moral depolayacakları ve günlük işlerine daha çok motive olacakları sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemeye de devam edeceğiz ” dedi.

 

SPOR MERKEZLERİMİZ SAĞLIK YAŞAMIN DEĞİŞMEZ ADRESİ HALİNE GELDİ 

Uzman eğitmen kadrosu kontrolünde gerçekleştirilen eğitimler neticesinde sağlıksız besleme, istenmeyen kilolar ve birbirinden farklı fiziksel rahatsızlıklardan kurtulan hanımların değişmez adresi haline gelen Şehitkamil Belediyesi Bayan Spor Merkezlerinde hizmetin kalitesi her geçen gün yükseliyor. Şehitkamil Belediyesi Bayan Spor Merkezlerinde görev yapan antrenörlere yönelik gerçekleştirilen eğitime katılan Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci,  Bayan Spor Merkezlerinin sağlıklı bir yaşama adım atmak isteyen hanımların değişmez adresi haline geldiğini belirtti.

 

HANIMLAR GÜNÜN 1 SAATİNİ SPORA AYIRARAK MUTLU BİR YAŞAM SÜRÜYORLAR

Eğitimler esnasında bayan spor merkezleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yardımcısı Özkeçeci,“Spor Merkezlerimizden faydalanan üyelerimiz bir yandan uygulamalı egzersiz programlarına katlıyor, bir yandan da düzenlen etkinlik ve aktivitelerle sosyalleşebilme fırsatı elde ediyorlar. Uzun bir dönem spor merkezlerimizden faydalanan üyelerimiz genel anlamda sağlık problemlerinden kurtulduklarını, yeni arkadaşlık ilişkileri kurduklarını ve günde sadece 1 saatlerini spora ayırarak, her anlamda daha mutlu bir yaşam sürdüklerini ifade ediyorlar. Bu güzel dönütler neticesinde bizde Şehitkamil Belediyesi olarak üyelerimizin daha modern şartlarda spor yapabilmeleri adına tesislerimizi yeniliyor, spor aletlerinin sayısını ve içeriğini arttırıyoruz. Ben tüm hanımları sağlıklı, mutlu ve daha sosyal bir yaşam için spor merkezlerimize davet ediyorum”  diye konuştu.