ŞEHİTKAMİLLİ KÜÇÜK DEV ADAMLAR HIZLI BAŞLADI

YEŞİL-SİYAHLI KÜÇÜK DEV ADAMLAR 4’TE 4 YAPTI

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Küçük Erkekler Basketbol Takımı, ligde geride kalan 3 haftada yaptığı 4 müsabakadan da farkı skorlarla galip ayrılarak büyük bir başarının altına imza attı. Yeşil-siyahlı küçük dev adamlar, parke üzerinde sergiledikleri basketbolla ilerleyen yıllar adına büyük ümit vadederken, kendilerini izleyen velilerinden de büyük alkış aldı.

 

HEDEFİMİZ SEZONU ZİRVEDE TAMAMLAMAK

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Küçük Erkekler Basketbol Takımı Antrenörü Hasan Orhan, ligde yaptıkları 4 maçlık serinin ardından değerlendirmede bulundu. Hasan Orhan, “Küçük Erkekler yaş grubunda iyi bir jenerasyona sahibiz. Sporcularımız sezona büyük bir özveri ile hazırlandılar. Şimdi de elde ettiğimiz galibiyetlerle antrenmanlarda verdiğimiz emeklerin karşılığını alıyoruz. Elbette üst üste galibiyetler elde etmek memnuniyet verici ancak hedefimiz sezonu zirvede tamamlamak. Basketbol alanında profesyonel liglerde mücadele eden kulüplerin altyapıları ile yarışıyoruz. Bu da altyapı liglerin kalitesini arttırıyor. Bundan sonraki süreçte de ligde kalan maçlarımızı kayıpsız bir şekilde kazanmak ve hedefe emin adımlarla yürümek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HER ANLAMDA İYİ BİR TAKIMIZ

12 farklı altyapı takımı ve spor okullarıyla Gaziantep’te basketbol altyapısı adına önemli bir hizmet sunan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü’nde; minik, küçük ve yıldız yaş guruplarında forma giyen dev adamlar, Şehitkamilli olmaktan oldukça mutlu. Yeşil-siyahlı kulübün sahada yıldızı parlayan basketbolcularından biri olan kaptan Berkay Burgul, “Şehitkamil Belediye Spor Kulübü’nde forma giymekten oldukça mutluyuz. Kulübümüz ve Şehitkamil Belediyesi bizlere çok büyük destek ve imkanlar sunuyor. Her şeyden önce her anlamda iyi bir takımız ve hedefimiz şampiyonluk. Umarım bu hedefe ulaşırız” şeklinde konuştu.