![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/kursiyerler_kan_bagisi_(2).jpg)
ŞEHİTKAMİLLİ KURSİYERLER KAN BAĞIŞINDA BULUNDU
KAN BAĞIŞIYLA HASTALARIMIZA DESTEK OLMALIYIZ
Sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği büyük duyarlılıkla dikkat çeken Şehitkamil Belediyesi örnek bir çalışmaya daha imza attı. ‘Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır’ sloganıyla hareket eden Türk Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına Şehitkamil Belediyesi Seyrantepe Sosyal Tesisinde eğitim gören, kursiyerler ve hocalar destek verdi. Şehitkamil Belediyesi Seyrantepe Sosyal Tesisinde kurulan kan bağışı standına Türk Kızılay görevlileri, gün boyunca gerçekleşen kampanyaya sağlık durumu yaşı ve kilosu müsait olan personel ve kursiyerlerden kan aldı. Kan vermek isteyen vatandaşlar önce kan bağışçısı bilgilendirme formu doldurdu. Genel durumu değerlendirilen bağışçının, kan basıncı ve nabzı ölçülerek, kan sayımı için küçük bir örnek alındı. Daha sonra sağlık açısından sorunu bulunmayan personel ve kursiyerlerden kan alındı. Seyrantepe Sosyal Tesisinde bir gün içinde 50 kişi kan bağışında bulundu. Kan bağışında bulunan kursiyerler, “Belediyemiz sosyal Belediyecilik anlamında çok güzel bir etkinlik başlattı. Kan bağışına öncülük etmeliyiz. Çünkü kan verdiğimizde kanımız yenileniyor ve vücudumuz içinde faydalı oluyor. Kan bağışıyla hastalarımıza destek olmalıyız. Herkes kan verirse, acil kan ihtiyaçlarına destek olmuş oluruz.” şeklinde konuştular.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR