ŞEHİTKAMİLLİ PERİLER ŞAMPİYON

HEDEF; DAHA BÜYÜK BAŞARI

Sporcuların en büyük destekçisi olan Şehitkamil Belediyesi, başarılı sonuçlar elde etmeyi sürdürüyor. Basketbol altyapısında başarıdan başarıya koşan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü, şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi. 2015- 2016 sezonunda Genç Kızlar Ligi’ne şampiyonluk parolası ile start veren yeşil-siyahlılar, hedefe ulaşmanın mutluluğu yaşıyor. Yeşil-siyahlı periler, düzenlenecek Bölge Şampiyonası’nda Gaziantep’i en başarılı şekilde temsil etmek için ter dökecek.

 

İLİMİZİ POTADA BAŞARIYLA TEMSİL EDECEĞİZ

Genç perilerin takım kaptanı Fatma Kargın, il şampiyonu olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve bölge şampiyonasında da başarılı bir sonuç elde etmek istediklerini belirtti. Kargın, “Takım arkadaşlarımızla birlikte sezon başından itibaren düzenli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmaların sonunda il şampiyonluğuna ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rakiplerimizde en az bizim kadar parkeye güzel bir basketbol yansıttı. Ben, onları da gönülden kutluyorum. Takım arkadaşlarımla birlikte katılacağımız Bölge Şampiyonası’nda başarılı bir performans sergilemek ve Gazi şehrimizi başarıyla temsil etmeyi istiyoruz. Umarım Bölge Şampiyonası’ndan da şampiyonlukla ayırılır ve bizlere büyük destek veren değerli hocalarımıza ve yöneticilerimize başarılarımızı armağan ederiz” dedi. Şampiyon ekibin başarılı sporcularından Afra Onur ise Şehitkamil Belediye Spor Kulübünde minik yaş gurubundan itibaren forma giydiğini ve takım arkadaşlarıyla birlikte bu güne kadar farklı kategorilerde şampiyonluklar elde ettiklerini belirtti. Onur, spora ve özelikle basketbol branşına verdiği desteklerden dolayı takım arkadaşları adına Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerini iletti.

 

TÜM SPORCULARIMIZ KUTLANMAYI HAK ETTİ

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Basketbol Altyapı Antrenörü Rıfat Karataş, forma rengi fark etmeksizin yoğun ders maratonu içinde spor yaparak sağlığını koruyan ve zamanını değerli kılan tüm sporcuların kutlanmayı hak ettiğini söyledi. Karataş, elde edilen il şampiyonluğunun ardından yaptığı değerlendirmede, “Tüm kulüplerimizde görev yapan antrenörlerimiz ve sporcularımız sonuçlara ya da elde edilen derecelere bakılmaksızın özel olarak kutlanmalı. Tüm sporcularımız spor yaparak, basketbol oynayarak zamanlarını değerli kılıyor. Kulübümüz bünyesinde tüm branşlarda ve kategorilerde olduğu gibi Genç Bayanlar Basketbol Ligi’nde de şampiyonluk hedefiyle yola çıkmıştık. Geldiğimiz noktada il şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ancak yolumuz uzun. Mart ayı içerisinde ilimizde yapılacak olan Bölge Şampiyonası için çalışmalarımız yoğun tempoda devam edecek. Hedefimiz bu şampiyonayı da zirvede tamamlayarak, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun en prestijli organizasyonlarından biri olan Anadolu Şampiyonası’na katılabilmek. Şehitkamil Belediyemizin büyük destekleri ile sporcularımız gerek sportif gerekse de akademik anlamda başarılar elde ediyor. Bundan sonraki süreçte başarı grafiğimizi daha da yukarıya çıkarmayı arzu ediyoruz” diye konuştu.