ŞEHİTKAMİLLİ SATRANÇÇILAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI'NDA

SATRANÇ USTALARINA SON TAKTİKLERİ BAŞKAN FADILOĞLU VERDİ

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığınca 17- 22 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya ilinde düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası öncesinde Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret eden Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Yıldızlar ve Küçükler Satranç Takımı sporcuları, kendilerine verilen büyük desteklerden dolayı teşekkürlerini dile getirerek başarı sözü verdi. Ziyaret esnasında şampiyon sporcularla yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu ise zorlu geçecek şampiyona öncesinde genç satranç ustalarına altın değerinde öğütlerde bulundu.

 

GENÇLERİMİZİN ÇOK YÖNLÜ GELİŞMESİNİ ARZULUYORUZ

Türkiye Şampiyonası öncesinde kendisini ziyarete gelen şampiyonlara büyük moral veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ziyaret esnasında satranç branşına gönül vermiş genç sporculara önemli tavsiyelerde bulundu. Gaziantep’i ulusal bir yarışma platformunda temsil edecek olan sporcu öğrencilere başarı ve şans dileklerini ileten Başkan Fadıloğlu, branşı ve faaliyet alanı ne olursa olsun tüm genç sporcuların çok yönlü gelişimine büyük önem verdiklerini dile getirdi. Türkiye Şampiyonası öncesinde Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Satranç Takımlarının başarı dolu performansıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediye Spor Kulübü 2016 yılı içerisinde faaliyet gösterdiği tüm branşlarda başarıdan başarıya, şampiyonluktan şampiyonluğa koşuyor. Biz faaliyet gösterdiğimiz sportif branşlarda uzmanlaşmak arzusu içerisindeyiz, satranç branşı da bunlardan biri. Bu özel branşa gönül vermiş genç kardeşlerimizin yıl içerisinde sergiledikleri performans mutluluk verici. Ben, Türkiye Şampiyonası’nda da sporcularımıza gönülden başarılar diliyorum. Branşı ve faaliyet alanı ne olursa olsun tüm genç sporcularımızın çok yönlü gelişimine büyük önem veriyoruz. Tüm öğrencilerimizin akademik eğitimleri kadar sportif ve sosyal alanda gelişmeleri gerekli bu bağlamda çalışmalarımıza her geçen gün hız veriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE ŞAMPİYONUNDAN BAŞARI SÖZÜ

Ferdi Dal Kategorisi’nde 14 Yaş Türkiye Şampiyonluğu unvanını taşıyan yeşil-siyahlı sporcu Hayrun Nisa Şahin, Antalya ilinde katılacakları Türkiye Şampiyonası’nda takım arkadaşlarıyla birlikte Gaziantep’i başarıyla teşmil etmek istediklerini söyledi. Türkiye Şampiyonu Sporcu Şahin, “Şehitkamil Belediyemizin bizlere ilgisi ve desteği çok büyük. Biz de bu desteğe layık olarak takım arkadaşlarımla birlikte şampiyondan Gaziantep’e başarıyla dönmek istiyoruz” dedi.