ŞEHİTKAMİLLİ YÜZÜCÜLERDEN GAZİANTEP'E TARİHİNDE İLK MADALYA

YEŞİ- SİYAHLI ŞAMPİYON KULAÇLARDAN İLKLERİ BAŞARMAYA DEVAM EDİYOR

 

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığı,  2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan ve 24- 27 Nisan Tarihleri arasında Muğla/Marmaris’te gerçekleştirilen, 23 Nisan Çocuk Şenlikleri Türkiye Şampiyonası’na 14 sporcu ile katılan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü,  yarışmalar süresi boyunca elde ettiği derecelerle,  Gaziantep’e yüzme branşındaki ilk madalyalarını kazandırdı. Yeşil – siyahlı şampiyon kulaç Kaan Kara’nın 11 -12 Yaş - Karışık Kategorisinde ve  11 Yaş Kategorisinde, 50 MT, Kurbağalama stilinde,  elde ettiği Türkiye Şampiyonluklarıyla büyük bir gurur yaşayan yeşil – siyahlı ekip,  11 yaş Kategorisinde 4x50 karışık erkeklerde bayrak yarışında Galatasaray Spor Kulübü, Kocaeli ve Bursa ekipleri gibi, Türkiye’nin yüzme branşına uzun yıllardır emek veren öncü kulüplerinin ardından 1 saniye farkla dördüncü olarak büyük bir başarının altına imza attı. 

 

GAZİANTEP’İ ÖDÜL KÜRSÜSÜNDE İLKKEZ TEMSİL ETMEK GURUR VERİCİ

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri çerçevesinde organize edilen Türkiye Şampiyonası’nın ardından değerlendirmelerde bulanan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü Yüzme Takımı Baş Antrenörü ve Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzları Koordinatörü Cengiz Bingül, yüzme branşında çok büyük bir başarının altına imza attıklarını belirtti.  Bingül, yaptığı açıklamada, “  Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığının kuruluşundan bu güne kadar düzenlemiş olduğu yarışlarda, şampiyonalarda Gaziantep adına ilk defa bu yarışta ödül kürsüsünden birkaç defa yer alabilmek kulübümüz ve şehrimiz adına gurur verici. Çok uzun emekler neticesinde elde ettiğimiz bu başarılara imza atan sporcularımızı gönülden kutluyorum. Her platformda ifade ettiğimiz gibi bu başarılar büyük bir ekibin eseri bu nedenle emeği geçen,  katkı koyan herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nun büyük destekleriyle ilerleyen dönemlerde de daha büyük başarıların altına imza atacağımıza olan inancım tam.  Ümit ediyorum kulübümüzün yüzme ve diğer su sporlarındaki başarı grafiği her geçen gün artacak.” ifadelerini kullandı.

 

ŞEHİTKAMİL’E  HAVUZDA ÖZEL BAŞARILARDA GELDİ

 

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü, havuzda özel başarılar elde etmeye devam ediyor. Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Türkiye Finalleri'nde yarışan yeşil – siyahlı sporcular elde ettikleri derecelerle Türkiye’de ilk ona girmeyi başardılar,  Şehitkamilli Sporcular, Melike Abuşoğlu,  50 mt serbest Kategorisinde, Türkiye 5. Olurken, Sevcan Beşe,  50 mt Serbest Kategorisinde Türkiye 6. olmuş yine Şehitkamil’in şampiyon kulaçlarından Ozan Can Tutar,  ise en iyi derecelerini yapmıştır.