SEVİNÇ VE HÜZÜN GÖZYAŞLARI

Sayfayı Dinlemek İçin Lütfen Play Butonuna Basın


Atatürk Kültür ve Spor Merkezi'nde noter huzurunda yapılan kura çekilişine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcıları, Şehitkamil ve İl Genel Meclis Üyeleri ile çok sayıda kuraya katılan vatandaş ve aileleri katıldı.

Başkan Fadıloğlu; Bundan Sonra 2+1 Daireler Yapacağız…

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çarpık yapılaşmanın önüne geçmek adına 288 adet 1+1 daire yaptırdıklarını söyledi.

Başkan Fadıloğlu, konutların 57 metrekareden oluştuğunu belirterek, "Daireler 1 oda, 1 salondan oluşuyor. 4 bloktan iki bloğun altında sosyal tesis mevcut. Bay bayan taziye evlerimiz, okuma salonlarımız, el beceri kursumuz, aile hekimliği odamız ve çocuk kreşi bulunuyor. Binalarımız bütün donanımıyla çok nitelikli bir yapıya sahip. Amacımız şehirdeki dönüşüme ön ayak olabilmektir" dedi.

Geçmiş dönemdeki idarelerin vatandaşın ihtiyacını görmezden geldiğini bunun için vatandaşların barınmak adına bir şeyler yaptığını dile getiren Fadıloğlu, "Yerel yönetimlerin vatandaşın ihtiyacını görüp ona göre yönelmesi gerekir. Biz de buna göre hareket edip bu konutları yaptırdık. Bundan sonra 2+1 daireler yapacağız. Projenin tamamı belediyeden çalışan arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirildi. Dışarıdan proje satın alınmadı. Daireleri 30 bin 220 liradan satışa çıkardık. Bunun üzerinde herhangi bir kar marjı yoktur" diye konuştu.

Çelik; “Fakir Fukarayı Koruyan Tavrından Dolayı Başkan Rıdvan Fadıloğlu'na Teşekkür Ediyorum''

Şehitkamil Belediye Başkanı Fadıloğlu'nu projeden dolayı tebrik ederek konuşmasına başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Çelik ise, "TOKİ kurulduğundan AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 tarihine kadar Türkiye'de toplam 43 bin konut yapılmıştı. 20 yılda 43 bin konut yapılmıştı. Bizim iktidarımızda, 2002–2011 yılları arasında büyük bir çoğunluğu dar gelirli vatandaşlarımız için olan 490 bin konut yaptırıldı. Yapılan bu konutlar uygun fiyatla halkımıza satıldı" şeklinde konuştu.
Bekar vatandaşlara da müjde veren Çelik, "Yeni evlenen çiftlere yuva kredisi adı altında yine TOKİ'nin yaptırdığı evlerden vereceğiz. Bu evlerde mobilya ve beyaz eşyası hazır olacak. Bunu da 20 yıl vadeyle ayda 100 lira taksitle vereceğiz. Ümit ediyorum ki gençlerimiz bu imkanla ev bark sahibi olacak" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kura çekimini yapan Hüseyin Çelik ismi ilk çıkan kişiye diz üstü bilgisayar hediye etti.
Başkan Fadıloğlu da çektiği kura sonucunda ismi çıkan vatandaşları tebrik ederek hayırlı olusun dileklerinde bulundu.

Sıdıka Karadaş’ın, Sevinç Göz Yaşları…

Kurada ev sahibi olan ve sevinçten kısa süreliğine bir baygınlık geçiren Sıdıka Karadaş, eşinin altı yıldır olmadığını ve kendi ayaklar üstünde durmaya çalıştığını belirterek “ üç çocuğum var çocuk hastanesinde çalışıyorum maddi dururum iyi değil kuradan ben çıkınca heyecanlandım ve çok sevindim bu evleri bizlere hazırlayıp bizi düşünen Şehitkamil Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum” dedi.